| |
 A A A

O NAS | AKTUALNOŚCIWOLONTARIUSZE OSOBY POTRZEBUJĄCE  | PLIKI DO POBRANIA | KONTAKT

 

Powiatowa Baza Wolontariatu w Piasecznie powstała z myślą o osobach potrzebujących pomocy drugiego człowieka. Naszym celem jest łączenie osób potrzebujących pomocy z osobami, które taką bezinteresowną pomoc mogą nieść.


Jeśli masz trochę wolnego czasu, chcesz pomagać, a nie wiesz jak to zrobić - zgłoś się do nas -pomożemy Ci znaleźć osobę, z którą będziesz mógł dzielić swoje pasje i umiejętności.

Jeśli potrzebujesz  wsparcia w codziennych czynnościach, wyjściu z domu, lub chciałbyś po prostu spędzić z kimś trochę czasu – zgłoś się do nas – pomożemy Ci znaleźć odpowiednią  osobę.

Powiat Piaseczyński nie świadczy usług woluntarystycznych w rozumieniu Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie z dn. 24 kwietnia 2003 roku, nie ponosi też odpowiedzialności za jakość świadczonej pomocy oraz za działania i zaniechania osób, które nawiązały kontakt za pośrednictwem bazy udostępnianej przez Powiat.

Baza ma jedynie charakter informacyjny, jest odpowiedzią na kierowane przez mieszkańców pytania o możliwości uzyskania wsparcia lub też udzielania pomocy.

Kontakt zainteresowanych osób następuje poprzez koordynatora projektu: Edytę Banasiewicz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

1
30
2
31
3
6
4
5
9
7
DSC0540
8
11
10
12
13
17
15
16
18
19
20
21
DSC0501
DSC0528
DSC0529
DSC0534

 

INFORMACJE DLA WOLONTARIUSZY

Kto może zostać wolontariuszem?

Wolontariuszem może zostać każdy, kto ma trochę wolnego czasu, którym chce dzielić się z drugim człowiekiem bez względu na wiek, sprawność fizyczną oraz doświadczenie zawodowe.

Do projektu zapraszamy również studentów:

- rehabilitacji
- psychologii
- medycyny
- prawa

Komu i jak pomagamy?

Nasza pomoc dedykowana jest osobom niepełnosprawnym (dzieciom i dorosłym), opiekunom osób zależnych, osobom starszym, rodzinom wielodzietnym, osobą potrzebującym wsparcia i pomocy drugiego człowieka będących w trudnej sytuacji życiowej, mieszkającym na terenie Powiatu Piaseczyńskiego. Pomoc dotyczy codziennych czynności, takich jak:
- czytanie książek
- zabawa
- pomoc w odrabianiu lekcji
- wyjście na spacer, zakupy, do kina czy teatru
- pomoc w załatwieniu spraw urzędowych
- wizyta u lekarza
- czy po prostu wspólne spędzenie czasu wolnego.

 Pomagamy również w znalezieniu wolontariuszy Fundacją i Stowarzyszeniom na potrzeby działań statutowych.

Co zrobić, żeby zostać wolontariuszem?

Aby zostać wolontariuszem należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i wysłać go na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub umówić się na spotkanie z koordynatorem wolontariatu.

OSOBY NIEPEŁNOLETNIE

Wolontariuszem może zostać osoba od 13 roku życia. Wolontariat świadczony jest na podstawie umowy zawartej pomiędzy wolontariuszem a podmiotem na rzecz, którego będzie działał.

W przypadku osób poniżej 16 lat umowę w ich imieniu może zawrzeć rodzic lub opiekun prawny.

Osoby powyżej 16 roku życia, mogą zawrzeć umowę samodzielnie za zgodą rodziców lub opiekunów prawnych. Zgoda musi być w formie pisemnej.

DLACZEGO WARTO ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM?

Wolontariat daje możliwość realizacji określonych zadań, pozwala na zdobywanie nowych umiejętności i wiedzy, daje poczucie spełnienia, jest okazją do nawiązywania wielu ciekawych znajomości. Bardzo ważną korzyścią w pracy wolontariusza jest samorealizacja, możliwość wykazania się w działaniu.


INFORMACJE DLA POTRZEBUJĄCYCH POMOCY

Osoby potrzebujące pomocy wolontariuszy mogą zgłosić się do nas poprzez wypełnienie formularza i wysłanie go na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Program dedykowany jest dla:
- opiekunów osób chorych, starszych, niepełnosprawnych, potrzebujących trochę wolnego czasu dla siebie.
- osób z niepełnosprawnością, potrzebujących pomocy w codziennym funkcjonowaniu oraz towarzystwa drugiej osoby,
- osób starszych
- dzieci potrzebujących pomocy w nauce.


DOKUMENTY DO POBRANIA

 

pdf

formularz-osoby-potrzebujacej

Rozmiar : 103.67 kb
Dodano : Cze 12 2019
Zmodyfikowano : Cze 12 2019
pdf

formularz-wolontariusza

Rozmiar : 109.24 kb
Dodano : Cze 12 2019
Zmodyfikowano : Cze 12 2019
pdf

formularz-stowarzyszenie-fundacja

Rozmiar : 92.50 kb
Dodano : Sie 7 2019
Zmodyfikowano : Sie 7 2019