| |
 A A A
 
Jak co roku Powiat zachęca mieszkańców do płacenia podatków w miejscu faktycznego zamieszkania, a nie zameldowania. W tym roku hasłem kampanii jest „PIT – I powiat kwitnie”.
 
Była już pyszna kawa, Krówki-Pitówki i jabłka ze sloganem „PIT daje owoce”. Tym razem zachętą do płacenia PIT w miejscu faktycznego zamieszkania są nasiona kwiatów. – Mam nadzieję, że dzięki temu wszyscy zapamiętają, że płacony tutaj podatek to najlepszy sposób na to, aby Powiat dalej rozkwitał – żartuje Starosta Piaseczyński Ksawery Gut. Kolorowe torebki z nasionami będą czekać na interesantów np. w sali obsługi w starostwie. – Poprosimy również radnych o rozdanie ich w swoich okręgach wyborczych – dodaje starosta i podkreśla, że pomimo lekkiej formy kampanii PIT to poważna sprawa.
 
Przypomnijmy, prawie połowa budżetu Powiatu Piaseczyńskiego pochodzi z podatków, które mieszkańcy płacą do Urzędu Skarbowego. Dzięki zmianie przepisów, już od jakiegoś czasu, można je płacić w miejscu faktycznego zamieszkania, a nie zameldowania. Wystarczy w odpowiednim miejscu formularza wpisać właściwy adres. Dzięki temu nasze pieniądze pomogą rozbudować lokalną infrastrukturę, z której wszyscy będziemy korzystać na co dzień.
 
 
 
W tym roku zachętą do płacenia podatku w miejscu faktycznego zamieszkania
są nasiona kwiatów z hasłem: PIT - I powiat kwitnie