| |
 A A A

Hufiec ZHP Piaseczno im. Bohaterów Pokoju w tym roku obchodzi 60-lecie swego istnienia. Na 16-18 czerwca zaplanowano związane z jubileuszem uroczystości.

Harcerska rodzina spotka się w piątek na Zimnych Dołach gdzie na te trzy, wyjątkowe dni rozbije swój obóz. Wieczorem w lesie rozbrzmią piosenki harcerskie sprzed lat w wykonaniu naszych piaseczyńskich harcerzy z zespołu #Rozśpiewani. Uroczysty apel poświęcony 60 leciu Hufca, w trakcie którego zostanie przekazany przez fundatorów nowy Sztandar Hufca ZHP Piaseczno będzie miał miejsce w sobotę na rynku o godz. 14.00. Po apelu zuchy, harcerze oraz instruktorzy pomaszerują w Radosnej Defiladzie aby następnie wrócić do obozu. Na Zimnych Dołach w obozowej atmosferze nastąpi "spotkanie pokoleń" zakończone obrzędowym ogniskiem. Tego dnia teren Zimnych Dołów jest wyłączony z użytku.
W niedzielę o godzinie 10.00 rozpocznie się polowa Msza Św., odprawiona przez ks. hm. Wojciecha Jurkowskiego - Naczelnego Kapelana Związku Harcerstwa Polskiego. Tuż po Mszy zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w przygotowanym przez harcerzy Harcpikniku.