| |
 A A A

Zapraszamy na wakacyjne kino plenerowe. Projekcje filmowe odbywają się w amfiteatrze w konstancińskim Parku Zdrojowym, na parkingu miejskim w Piasecznie oraz przy wieży strażackiej za Kinem Uciecha w Górze Kalwarii.

 

 

PROGRAM:

23.06 – „Czarny kot, biały kot”, reż. Emir Kusturica, Jugosławia 1998, 135’, komedia kryminalna; zapraszamy od 21:00 na wspólne wyplatanie wianków

Kanon bałkańskiej kinematografii i najpopularniejszy film mistrza czarnej komedii, Emira Kusturicy. Ojciec Chrzestny w krzywym zwierciadle, kino gangsterskie przepisane na romskie realia, przy akompaniamencie dynamicznej, multi-kulturowej muzyki – znaku rozpoznawczego kina Kusturicy.

30.06 – „Boy”, reż. Taika Waititi, Nowa Zelandia, 87’,  komedia obyczajowa

Drugi film reżysera najnowszej części przygód Thora „Thor: Ragnarok”, ale i komediowych „Orzeł kontra Rekin” czy serialu „Flight of the Conchords”. Osadzony w bajkowych i dziwacznych jednocześnie realiach Nowej Zelandii „Boy” to historia dorastania tytułowego chłopca u boku równie niedojrzałego ojca. Zafascynowani kiczową kulturą pop i gangsterką z odległego Hollywood bohaterowie wprowadzają nas w swój świat językiem pełnym absurdów i czarnego poczucia humoru, niczym krewni Kusturicy zza Oceanu.

7.07 – „Mad Max. Na drodze gniewu”, reż.George Miller, Australia, USA 2015, 120’, film sensacyjny, sci-fi

Zdobywca sześciu Oscarów i dwóch Złotych Globów, najnowsza część kultowej sagi sci-fi. Rzadko kiedy zdarza się kontynuacja filmowego uniwersum, która wznosi je nowy poziom, a zrobiła to właśnie ta produkcja– przyczyniły się do tego nie tylko gra Toma Hardy’ego i Charlize Theron, ale bezkompromisowa scenografia, kostiumy i charakteryzacja. Coś, co można docenić, nawet nie będąc fanem kina akcji.

14.07 – „Dziewczyna warta grzechu”, reż. Peter Bogdanovich, 93’, USA 2014, komedia

Żonaty reżyser teatralny z Broadwayu zakochuje się w prostytutce, która pragnie zostać aktorką. Swoją pracą próbuje ułatwić dziewczynie drogę do kariery. Bogdanovich w pozornie banalnym scenariuszu pokazuje, że komedia może być inteligentna. Podkreśla też talent aktorski Owena Wilsona czy Jennifer Aniston, tak jak zrobił to w 1971 roku z Jeffem Bridgesem w „Ostatnim seansie filmowym”, pozycji obowiązkowej każdego kinomana.

21.07 – „Para na życie”, reż. Sam Mendes, USA, Wielka Brytania 2009, 98’, komedia romantyczna

Mniej znana pozycja reżysera nowych (lepszych) części Jamesa Bonda, to powrót do korzeni z „American Beauty”: prosta historia bohaterów wzorowanych na każdym z nas. Burt i Verona podróżują przez Stany w poszukiwaniu miejsca na rozpoczęcie nowego etapu życia. Nie mają spektakularnych przygód, a jednak film ogląda się z zaangażowaniem, jakiego nie wywoła u widza niejedna saga o superbohaterach.

28.07 – „Łowca jeleni”, reż. Michael Cimino, USA, Wielka Brytania 1978, 142’, dramat wojenny, klasyka kina

Jeden z najważniejszych dramatów wojennych w historii kina, który (obok rok młodszego „Czasu Apokalipsy”) zredefiniował język tego gatunku: okrucieństwo wojny pokazane jest bez prawie żadnej sceny walki, a akcja w Wietnamie to ułamek całej fabuły. Robert DeNiro i Christopher Walken w życiowej formie (obok początkującej Meryl Streep) odgrywają dramat wojennych traum przez subtelne odwzorowanie codziennego stylu życia mieszkańców przemysłowego miasteczka.

  

 

 

W tym roku zobaczymy osiem tytułów wybranych w internetowym głosowaniu na stronie Młodzieżowej Rady Gminy Piaseczno. Są to:

  • Praktykant – 7 lipca g. 21.00
  • Wiek Adeline – 14 lipca g. 21.00
  • Agentka – 21 lipca g. 21.00
  • Zanim się pojawiłeś – 28 lipca g. 21.00
  • Millerowie – 4 sierpnia g. 20.30
  • Zjawa – 11 sierpnia g. 20.30
  • Snajper – 18 sierpnia g. 20.30
  • Zaginiona dziewczyna – 25 sierpnia g. 20.30

Dziewiąty specjalny seans filmowy odbędzie się 1 września na piaseczyńskim rynku o godz. 20.00. Będzie to pokaz filmu niemego, do którego podłożona zostanie muzyka grana na żywo przez grupę Niemy Movie, a głos zapewni lektor, który również wystąpi „na żywo”.

Wszystkie wakacyjne pokazy odbędą się tradycyjnie na mniejszej części parkingu miejskiego przy ul. Sierakowskiego. Seanse w lipcu rozpoczynają się o godz. 21.00, a w sierpniu o 20.30.

  

 

 


 

 

 

 

http://www.gok-tarczyn.pl/kino/repertuar/