| |
 A A A

Lodowiska działają w Piasecznie, Lesznowoli i Konstancinie.

Piaseczno

Lodowisko czynne jest codziennie w godzinach 9.00 – 21.00 w systemie półtoragodzinnych ślizgawek rozdzielonych półgodzinną przerwą techniczną przeznaczoną na czyszczenie lodu.

Obok lodowiska działa wypożyczalnia łyżew z pełną gamą rozmiarów. Wypożyczenie jednej pary na 1,5 godziny - na jedną ślizgawkę – kosztuje 6 zł. Cena biletu za korzystanie z samego lodowiska to: normalny 6 zł /1,5 godz., ulgowy 3 zł/ 1,5 godz.

Dla zorganizowanych grup szkolnych z terenu gminy Piaseczno, w godz. 8.30. – 14.30 wstęp na lodowisko wraz z wypożyczeniem łyżew jest darmowy.

W tym roku na „gosirowej” tafli, prócz zajęć z łyżwiarstwa figurowego prowadzonych przez szkółkę „LUTZ” Piaseczno, będą odbywać się zajęcia dla dzieci z nauki jazdy z elementami hokeja prowadzone przez firmę „PIRUET”. Tak jak w poprzednim roku wieczorne godziny tj. 20.45 - 22.45 będą przeznaczone, dla grup zorganizowanych, na grę w hokeja. Koordynatorem zajęć będzie firma „PIRUET”.

Zadaszenie lodowiska pozwoli na funkcjonowanie lodowiska niezależnie od warunków pogodowych i zapewni dłuższą eksploatację obiektu. Kryte lodowisko to owoc dobrych relacji Starostwa Powiatowego z gminą Piaseczno.

 

 

 

Lesznowola

Od 2 grudnia czynne jest lodowisko przy ul. Szkolnej 6 w Lesznowoli. Obiekt jest zadaszony, otwarty codziennie do godz. 22.00, a obok znajduje się wypożyczalnia łyżew.

 

Konstancin

Otwarcie lodowiska

Na ten dzień miłośnicy jazdy na łyżwach czekali kilka miesięcy. W minioną niedzielę (3 grudnia), po letniej przerwie, w Konstancinie-Jeziornie ponownie ruszyło lodowisko miejskie. Sztuczna ślizgawka stanęła tradycyjnie przy amfiteatrze w Parku Zdrojowym. Obiekt uroczyście otworzyli Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy oraz Andrzej Cieślawski, przewodniczący Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna. Wśród atrakcji przygotowanych na ten wyjątkowy wieczór przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji była m.in. rewia na lodzie pt. „Gdzie się podziały choinki?” w wykonaniu sportowców z Towarzystwa Łyżwiarstwa Figurowego Walley Ice Story. Widowiskowy pokaz łyżwiarstwa figurowego i tańca na lodzie, kolorowe stroje, doskonała muzyka i rewelacyjna gra świateł  – to wszystko złożyło się na mistrzowski show, który na długo zostanie w pamięci zgromadzonej publiczności.

Godziny otwarcia

Lodowisko jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 21.00, natomiast w weekendy od godz. 10.00 do godz. 22.00. W nadchodzące święta na ślizgawce będą obowiązywały inne godziny otwarcia. I tak obiekt będzie czynny:

  •  24 grudnia od godz. 10.00 do godz. 16.00,   
  •  25 i 26 grudnia od godz. 10.00 do godz. 22.00,
  • 31 grudnia od godz. 10.00 do godz. 16.00,
  • 1 stycznia od godz. 16.00 do godz. 22.00.


Cennik

Ceny biletów pozostały bez zmian w stosunku do ubiegłorocznych. Dorośli za jednorazowy wstęp na lodowisko zapłacą 5 zł, a uczniowie i studenci (po okazaniu ważnej legitymacji) – 3 zł.

Bezpłatnie z obiektu mogą korzystać dzieci i młodzież z konstancińskich szkół:

  • w ramach zajęć wychowania fizycznego (od poniedziałku do piątku, do godz. 14.00),
  • w okresie przerwy świątecznej (od 23 do 31 grudnia 2017 r., w godz. 10.00 – 14.00),
  • w okresie ferii zimowych (od 15 do 19 oraz od 22 do 26 stycznia 2018 r., w godz.10.00 – 14.00).

Wypożyczalnia

Podobnie jak przed rokiem, na miejscu wypożyczymy łyżwy (7 zł), kask ochronny (3 zł) czy chodzik do nauki jazdy (10 zł).  Ponadto naostrzymy łyżwy (10 zł) i kupimy skarpetki jednorazowe (1 zł). Każdego dnia jazdę umilać będzie nam taneczna muzyka. To wszystko do 28 lutego. Zapraszamy!