| |
 A A A

Uwaga mieszkańcy! W Konstancinie-Jeziornie doszło do 8 prób wyłudzenia pieniędzy od osób starszych metodą „na policjanta”. Ostrzegamy i prosimy o przekazanie tej informacji najbliższym, aby zwiększyć ich czujność oraz ostrzec przed oszustami.

W poniedziałek, policjanci z Komisariatu Policji w Konstancinie-Jeziornie przyjęli zgłoszenia od mieszkańców ulicy: Sobieskiego, Poprzecznej, Literatów, Matejki, Batorego oraz Królowej Bony o próbie wyłudzenia pieniędzy od osób starszych metodą „na policjanta”.­

– Zasada działania oszustów była taka sama – mówi zastępcą komendanta Komisariatu Policji w Konstancinie-Jeziornie kom. Marek Kruszewski – Kobieta podająca się za policjantkę z Komendy Stołecznej Policji, dzwoniła na numery telefonów stacjonarnych mieszkańców Konstancina-Jeziorny z prośbą o pomoc w prowadzonej akcji i przekazanie swoich pieniędzy policji wyznaczonym miejscu.

Niedawno, takie same próby wyłudzenia pieniędzy miały miejsce w Piasecznie oraz Magdalence.

Ostrzegamy i prosimy o przekazanie tej informacji najbliższym, aby zwiększyć ich czujność oraz ostrzec przed oszustami.

Pamiętajmy!  „Prawdziwy policjant nigdy nie zażąda, byś wypłacił mu swoje pieniądze”.

Jeżeli ktoś z mieszkańców odbierze taki telefon, lub osoba nam bliska, prosimy o kontakt z Komisariatem Policji w Konstancinie-Jeziornie - tel: 22 756 42 17. Próby dokonania oszustwa można zgłaszać też pod numerem 997 i 112.