| |
 A A A

W piątek 25 maja Powiat podpisał porozumienie o współpracy z należącą do grupy Saint-Gobain firmą Weber – potentatem w produkcji chemii budowlanej.

Na jego mocy uczniowie Budowlanki w Górze Kalwarii będą mogli niemal po sąsiedzku uczestniczyć w kursach, szkoleniach i praktykach. – Nie ukrywam, że dzisiejsze wydarzenie jest także doskonałą reklamą szkoły – mówił tuż przed podpisaniem porozumienia Ksawery Gut, członek Zarządu Powiatu. – W zeszłym roku mocno promowaliśmy technikum budowlane, pozyskaliśmy też już kilku partnerów. Wstępne wyniki rekrutacji pokazują, że to była dobra decyzja. Młodzież chce mieć kontakt z wiedzą praktyczną i z nowymi technologiami - tłumaczył.
Firma Weber to dobry przykład na to, że wbrew stereotypowi technik budownictwa nie musi pracować tylko na budowie. Monika Kołodziejczyk, Manager Personalny firmy i sygnatariuszka porozumienia zdradziła, że około 70% pracowników działu marketingu i działu sprzedaży ma wykształcenie techniczne. – Jesteśmy firmą techniczną i ta wiedza przydaje się na każdym stanowisku – podkreślała. Dyrektor Produkcji Karol Sokołowski jako przykład podał także pracowników działu szkoleń, działu reklamacji i kierowników produktów. – Im wszystkim wiedza techniczna jest wręcz niezbędna. Bez niej nie byliby partnerami w rozmowie z klientami czy z podwykonawcami – argumentował Sokołowski i przekonywał, że technik budownictwa to zawód z przyszłością.
Na pierwsze kursy i szkolenia zakład w Górze Kalwarii zaprasza już we wrześniu. Chętnych raczej nie zabraknie.

Podp4xxx
DSC0022
DSC0056
DSC0082XXBBB
DSC0063
DSC0078