| |
 A A A

 Jak co roku Powiat Piaseczyński nagrodził najlepszych młodych sportowców i ich trenerów. 

W poniedziałek 18 czerwca, podczas uroczystości w Starostwie Powiatowym, wyróżnionych zostało 69 zawodników indywidualnych, 1 drużyna oraz 26 trenerów reprezentujących 15 dyscyplin sportowych: jazdę szybką na wrotkach, karate, kolarstwo, biegi na orientację, bieganie, taniec sportowy, pływanie, kickboxing, badminton, jeździectwo - ujeżdżenie, szachy, judo, koszykówkę, łucznictwo i tenis.

Nagrody wręczali starosta Wojciech Ołdakowski i wicestarosta Arkadiusz Strzyżewski. Sportowcy otrzymali dyplomy oraz nagrody finansowe. W tym roku Powiat przeznaczył na ten cel 53,3 tys. zł. Nagrodzeni to reprezentanci 21 klubów: Stowarzyszenia Wiśniewski kick-boxing, UKS Judo Ikizama, SRS Kondycja, KS Olimpic, UKS OsiR Góra Kalwaria, IKS Konstancin, IKS AWF, LUKS Trójka Piaseczno, MKS Piaseczno, UKS Fighters Dojo Góra Kalwaria, UKS Tom Bee Team, MUKS Piaseczno, KJ Plejada, Bushi Team, UKS Zryw, KS Hubertus, KS X Fight, KS Grawitacja, KS Laura Chylice, UKS Piątka, Tennis Pro Piaseczno.

W zawodach rangi mistrzostw świata i mistrzostw Europy, a także pucharu świata i pucharu Europy przyznanych zostało 10 nagród za zajęcie I miejsca, 3 nagrody za zajęcie II miejsca oraz 4 nagrody za zajęcie III miejsca.
We współzawodnictwie krajowym (mistrzostwa Polski, puchar Polski) wręczone zostały 23 nagrody za zajęcie I miejsca, 14 nagród za zajęcie II miejsca oraz 16 nagród (w tym jedna dla drużyny) za zajęcie III miejsca.

 

Nagrodzeni zawodnicy:

Stowarzyszenie Wiśniewski kick-boxing
Dawid Matysiak III miejsce – Mistrzostwa Polski Kadetów Młodszych w Kickboxingu, kick light, waga -37 kg
Piotr Osmólski III miejsce – Mistrzostwa Polski Kadetów Starszych w Kickboxingu, kick light, waga -42 kg

UKS Judo Ikizama
Adam Chryścina I miejsce – Puchar Polski Młodzików (XVI Judo Baltic Cup)

SRS Kondycja
Oliwia Malmon I miejsce – Mistrzostwa Polski U20 w LA, bieg na 800 m
Aleksandra Płocińska III miejsce – Halowe Mistrzostwa Polski U20 w LA, bieg na 800 m

KS Olimpic
Karol Ciechomski II miejsce – Puchar Polski młodzików w kolarstwie przełajowym

UKS OsiR Góra Kalwaria
Jakub Łącki III miejsce – Puchar Najmłodszych w Biegu na Orientację, M-11, bieg sprinterski
Paulina Dzwonkowska III miejsce – Puchar Najmłodszych w Biegu na Orientację, K-11, bieg sprinterski

 

DSC0046
DSC0002
DSC0040
DSC0061
DSC0066
DSC0070
DSC0115
DSC0125
DSC0128
DSC0153
DSC0158
DSC0168
DSC0185
DSC0218

Więcej zdjęć znajdziesz tutaj: https://www.facebook.com/pg/piaseczynskipowiat/photos

IKS Konstancin
Maciej Raban I miejsce – Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 15 lat w Pływaniu, 200 m stylem zmiennym, 100 i 200 m stylem grzbietowym
Jan Rembowski I miejsce – Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14 lat w Pływaniu, 100 i 200 m stylem klasycznym
Patrycja Januszko II miejsce – Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 13 lat w Pływaniu, 100 m stylem dowolnym
Jakub Sołdaczuk II miejsce – Mistrzostwa Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych, sztafety
Martyna Słowik I miejsce – Mistrzostwa Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych, 2,5 km

LUKS Trójka Piaseczno
Tomasz Grzesiak I miejsce - Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Kolarstwie Torowym, sprint i wyścig indywidualny 250 m
Jakub Kamiński I miejsce - Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Kolarstwie Torowym, wyścig drużynowy 2 km
Arkadiusz Kusiak I miejsce - Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Kolarstwie Torowym, wyścig drużynowy 2 km

MKS Piaseczno
Martyna Jabłońska I miejsce – Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14 lat w Pływaniu,50 m i 100 m stylem dowolnym
Barbara Mazurkiewicz I miejsce – Arena Grand Prix Puchar Polski w Pływaniu w punktacji ogólnej stylu motylkowego

UKS Fighters Dojo Góra Kalwaria
Maciej Lewandowski I miejsce – XIV Puchar Polski Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików Karate Kyokushin, młodzik -45 kg

Tom Bee Team
Szymon Doba II miejsce – Puchar Polski Kadetów Starszych w Kickboxingu, light contact, -69 kg
Lucyna Wichowska I miejsce – Puchar Polski Kadetów Starszych w Kickboxingu, light contact, -55 kg
Paulina Rosłon I miejsce – Puchar Polski Juniorów w Kickboxingu, light contact, -65 kg
Michał Adamek I miejsce – Mistrzostwa Europy Juniorów WAKO w Kickboxingu, kick light, -94 kg
Patryk Glinka II miejsce – Mistrzostwa Polski Kadetów Starszych w Kickboxingu, light contact, -69 kg
Justyna Rosłon I miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów w Kickboxingu, pointfighting, -60 kg
Jakub Kościelnik III miejsce – Puchar Polski Kadetów Młodszych w Kickboxingu, light contact, +47 kg
Michał Bąk I miejsce – Puchar Polski Kadetów Młodszych w Kickboxingu, light contact, -47 kg
Weronika Tarczyńska III miejsce – Puchar Polski Kadetów Młodszych w Kickboxingu, light contact, -47 kg

MUKS Piaseczno
Eda Balkan, Weronika Bożek,Urszula Ciechomska, Natalia Dobrowolska, Klaudia Hajbowicz, Natalia Kobza , Adrianna Lasek, Anna Laskowska, Olga Łaś, Marta Mierzejewska, Kamila Pilarska, Wiktoria Tosnowiec , Klaudia Węcłaś, Oliwia Włodarczyk, Karolina Żyła, III miejsce - Mistrzostwa Polski Młodziczek

KJ Plejada
Ewa Golubińska II miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów na Kucach w ujeżdżeniu

Bushi Team
Patrycja Lewandowska I miejsce – Wagowe Mistrzostwa Europy w Karate, 16-17 lat, +65 kg, kumite
Jan Sozoniuk III miejsce – XIV Puchar Polski Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików, młodzik, -45 kg, kumite

UKS Zryw
Jan Świątek I miejsce – Torowe Mistrzostwa Polski we Wrotkarstwie Szybkim, 10 000 m na eliminacje, kat. Junior
Maciej Kowalski II miejsce – Torowe Mistrzostwa Polski we Wrotkarstwie Szybkim, 3 000 m na eliminacje, kat. Młodzik

KS Hubertus
Michał Matysiak I miejsce – Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów w Badmintonie
Adam Szolc III miejsce – Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów w Badmintonie
Aleksander Wyżykowski III miejsce – Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Badmintonie
Franciszek Ebert III miejsce – Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Badmintonie
Jakub Kultys I miejsce – Mistrzostwa Polski Młodzików w Łucznictwie, klasyfikacja zespołowa

KS X Fight
Jan Bocheński I miejsce – Mistrzostwa Polski Kadetów Młodszych w Kickboxingu pointfighting, -37 kg
Julia Bonder I miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów w Kickboxingu pointfighting, -65 kg
Oliwia Ściągaj III miejsce – Mistrzostwa Europy WAKO Kadetów Starszych w Kickboxingu kick light, -65 kg
Klaudiusz Świstulski I miejsce – Puchar Świata WAKO Juniorów w Kickboxingu light contact, -79 kg
Martyna Wieteska III miejsce – Puchar Świata WAKO Kadetów Młodszych w Kickboxingu pointfighting i light contact, -32 kg
Rafał Wójcik II miejsce – Mistrzostwa Europy WAKO Kadetów Starszych w Kickboxingu kick light, -63 kg
Daria Niciporuk I miejsce – Puchar Polski Kadetów Młodszych w Kickboxingu light contact, -42 kg
Natalia Sas I miejsce – Mistrzostwa Polski Kadetów Młodszych w Kickboxingu pointfighting, -47 kg
Agata Kacprzak II miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów w Kickboxingu light contact, -55 kg

KS Grawitacja
Paulina Ziąbrowska III miejsce – Mistrzostwa Świata w Tańcu Sportowym Federacji IDF, kat. Duety disco dance młodzieżowcy
Karolina Gontard I miejsce – Mistrzostwa Świata w Tańcu Sportowym Federacji IDF, kat. Duety disco dance junior
Zuzanna Główka I miejsce – Mistrzostwa Świata w Tańcu Sportowym Federacji IDF, kat. Duety disco dance junior
Melania Makowska III miejsce – Mistrzostwa Świata w Tańcu Sportowym Federacji IDF, kat. disco dance solo kadeci
Dawid Sundrani I miejsce – Mistrzostwa Świata w Tańcu Sportowym Federacji IDF, kat. Hip-hop solo kadeci
Jan Jach-Bartha I miejsce – Mistrzostwa Świata w Tańcu Sportowym Federacji IDF, kat. Duety hip-hop kadeci

KS Laura Chylice
Mikołaj Olaf Winiarski II miejsce – Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach
Patryk Chylewski II miejsce – Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach
Jan Golecki II miejsce – Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach
Daniel Sanz Wawer II miejsce – Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach
Karolina Olechnicka II miejsce – Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach
Pola Mościcka I miejsce – Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół Gimnazjalnych

UKS Piątka Piaseczno
Wojciech Deka I miejsce – Puchar Europy Karate WTKA/SKDUN, kata indywidualne wszystkie style, 8-10 lat
Anita Katryńska I miejsce – Puchar Europy Karate WTKA/SKDUN, kata indywidualne kadetów
Aleksandra Skrzypek I miejsce – Puchar Europy Karate WTKA/SKDUN, kumite indywidualne ippon shobu, 13-14 lat
Antonina Żurawska III miejsce – XVIII Cuprum Cup International Karate WKF Polish Open – kumite indywidualne U14
Mateusz Wojtas II miejsce – Puchar Europy Karate WTKA/SKDUN, kata indywidualne 9 lat
Amelia Magdziarz II miejsce – Puchar Europy Karate WTKA/SKDUN, kata indywidualne 7 lat

Tennis Pro Piaseczno
Grzegorz Zemła I miejsce – Halowe Ogólnopolskie Mistrzostwa w tenisie ziemnym do lat 10
Maks Kaśnikowski I miejsce – Halowe Mistrzostwa Polski w tenisie ziemnym do lat 14
Tomasz Berkieta III miejsce – Halowe Mistrzostwa Polski w tenisie ziemnym do lat 12

IKS AWF
Hubert Lewiński II miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Pływaniu Niepełnosprawnych, klasa startowa S6