| |
 A A A

Powiat Piaseczyński otrzymał milion złotych dotacji z budżetu państwa na adaptację budynku mieszkalnego na nowe warsztaty szkolne przy RCKU w Piasecznie.

 Umowę z ramienia Powiatu podpisali 5 lipca w Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie starosta Wojciech Ołdakowski i wicestarosta Arkadiusz Strzyżewski. Oprócz naszego, wsparcie otrzymały także  trzy inne powiaty (garwoliński, żyrardowski i miński) oraz miasto Ząbki. Umowy z przedstawicielami samorządów podpisał Zdzisław Sipiera, Wojewoda Mazowiecki.

- Cieszę się z pozyskanych środków, ponieważ inwestycje w powiatowe szkoły to nasz priorytet od początku kadencji – powiedział po podpisaniu porozumienia starosta Wojciech Ołdakowski.  – Bardzo chciałbym także podziękować wszystkim parlamentarzystom, którzy wspierali ten projekt – dodał.

Łączna kwota dotacji na sześć zadań wynosi 3,8 mln zł. Inwestycje, które otrzymały wsparcie dotyczą zarówno budowy nowych obiektów użyteczności publicznej jak i wsparcia projektów z obszaru zdrowia. Tak jest w przypadku powiatu garwolińskiego, który otrzymał dotację na zakup ambulansu sanitarnego.

Projekt nowych warsztatów przy Chyliczkowskiej.