| |
 A A A

Dzisiaj, 6 sierpnia, na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku rozpoczął się ogólnopolski Zlot Związku Harcerstwa Polskiego, w którym weźmie udział ponad 12 tysięcy osób. Nie zabrakło także harcerzy z Hufca Piaseczno.

Na Zlot wybrało się siedem dziesięcioosobowych patroli z terenów naszego powiatu z czego 50 osób z gminy Piaseczno  oraz harcerze 53 DH NS „Po Horyzont” z Łbisk. Ci ostatni będą pełnić służbę jako kadra Zlotu i wsparcie dla jego organizatorów, co może być ciekawym doświadczeniem zarówno dla nich jak dla wszystkich uczestników Zlotu.

Zlot odbywa się dla uczczenia stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz stulecia Związku Harcerstwa Polskiego.

Program Zlotu dzieli się na kilka modułów. Moduł „Dziedzictwo” pozwoli harcerzom na odkrywanie historii i kultury miasta-gospodarza Zlotu  Gdańska. Moduł „Cywilizacja” ma za zadanie inspirować uczestników i rozbudzać w nich ciekawość świata, potrzebę zgłębiania szeroko pojętej nauki, a także pomoże im odnaleźć swoją własną drogą w otoczeniu pełnym wyzwań. Tajniki żeglugi, ale także umiejętności docierania do ludzi, zrozumienia ich wysiłku, umożliwi moduł „Źródło”. W ramach modułu „Służba” harcerze wyruszą na ekspedycję, gdzie będą mieli okazję podjąć działanie społeczne. Oprócz tego, w czasie Zlotu funkcjonować będzie centrum duchowe, gdzie będzie można porozmawiać o wierze i sensie życia z przedstawicielami różnych religii, kawiarnie, gdzie będą odbywały się spotkania z inspirującymi ludźmi (m.in. sportowcy i działacze społeczni) oraz pełen atrakcji program wieczorny.

Przy okazji dobrej zabawy, organizatorom Zlotu zależy na wszechstronnym rozwoju harcerzy, zarówno pod względem intelektualnym, ale także fizycznym i duchowym.

Impreza zakończy się wieczorem 15 sierpnia, po której harcerze wrócą do swoich domów, bogatsi o zlotowe doświadczenie.

pwd. Aleksandra Tomala

https://www.facebook.com/Hufiec-ZHP-Piaseczno-108678769172215/