| |
 A A A

Dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Piasecznie będą miały kuchnię terapeutyczną i szklarnię!

Projekt jest finansowany przez „Fundację Auchan na rzecz młodzieży”, dlatego dzisiaj w piaseczyńskim supermarkecie tej firmy odbyło się uroczyste przekazanie symbolicznego czeku na 53 tys. zł. Część kosztów pokryje także Powiat Piaseczyński i fundacja Auxilium – pomysłodawca całego przedsięwzięcia. – Dziękuję wszystkim zaangażowanym za to, że udało Wam się przekonać międzynarodowe jury, że to właśnie ten projekt jest wart realizacji – mówił obecny na uroczystości wicestarosta Arkadiusz Strzyżewski, podkreślając, że kuchnia i szklarnia SOSW konkurowały z aż 73 innymi pomysłami.

Projekt „Od nasionka do jedzonka” ma na celu naukę samodzielności, budowanie więzi i poznawanie świata. – Najpierw, w szklarni uczniowie będą mogli obserwować i poznawać rozwój warzyw i owoców – mówiła dyrektor SOSW Renata Walewska-Sajdak. – A potem podczas wspólnego gotowania będą uczyli się zasad zdrowego odżywiania i przygotowywania posiłków, jednocześnie dobrze się bawiąc.

Kuchnia terapeutyczna jest już prawie gotowa, szklarnia ma natomiast powstać w ciągu najbliższych tygodni. Przedstawiciele Auchan podkreślają, że pomoc finansowa to tylko część projektu, ponieważ przez cały rok ekipy wolontariuszy będą także pracować i bawić się z dziećmi z Ośrodka przy Szpitalnej.