| |
 A A A

Konferencja skierowana jest do rodziców, dyrektorów placówek oświatowych, nauczycieli, terapeutów, pedagogów i psychologów pracujących z dziećmi i młodzieżą. Temat konferencji jest w obecnych czasach szczególnie ważny. 

W ostatnich latach obserwujemy  bowiem wzrost zachorowań dzieci i młodzieży na choroby psychosomatyczne oraz zaburzenia odżywiania (bulimię, anoreksję, kompulsywne objadanie się). Celem konferencji będzie dostarczenie cennych informacji na ten temat. Zaproszeni specjaliści powiedzą, jakie objawy powinny nas zaalarmować, szczególnie że im wcześniej choroba zostanie rozpoznana, tym łatwiej skutecznie ją leczyć. Podzielą się również wiedzą z zakresu diagnozy i terapii zaburzeń odżywiania. Wyjaśnią także, jaki wpływ ma stres na funkcjonowanie „młodego” mózgu oraz jakie towarzyszą mu objawy psychosomatyczne. 

 

PLAN KONFERENCJI

8.30 – 9.00 Rejestracja uczestników

9.00 Uroczyste rozpoczęcie konferencji.
Powitanie i przedstawienie gości. Przemówienie dyrektora Specjalnego Ośrodka-Szkolno Wychowawczego w Piasecznie. Prezentacja Ośrodka

9.20-9.50 W pułapce „głodnego” mózgu
Prof. Katarzyna Kucharska psychiatra, Klinika Nerwic, Zaburzeń Osobowości i Odżywiania, Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie; ekspert kliniczny Gedeon Medica.
Współzałożycielka Specjalnego Pododdziału Leczenia Zaburzeń Odżywiania w IPiN w Warszawie. Koordynator Europejskiego Centrum Edukacji i Badań nad Mózgiem. Specjalizuje się w zaburzeniach odżywiania, depresji, bezsenności.

9.50- 10.20 Zasady zdrowego żywienia oraz dieta dla „młodego” mózgu Dr Agnieszka Chruścikowska, dietetyk kliniczny, Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie; Gedeon Medica
Dietetyk kliniczny, wykładowca akademicki. Doświadczenie w pracy na oddziałach: dziecięcym, gastroenterologi, chirurgii.

10.20-11.40 Przerwa kawowa

11.40-12.20 Stres a zaburzenia psychosomatyczne „młodego” mózgu
Dr Elżbieta Bonder, lekarz internista; Kierownik Gedeon Medica.
Specjalizuje się w chorobach wewnętrznych wynikających z działania przewlekłego stresu.

12.20-12.50 Psychoterapia dla „młodego” mózgu - cele i podejścia terapeutyczne
Mgr Magdalena Wayda-Zalewska-psychoterapeuta Gedeon Medica
Specjalizuje się w psychoterapii indywidualnej i grupowej w Instytucie Psychiatrii i Neurologi w Warszawie, współpracuje z Polską Akademią Zaburzeń Lękowych i Odżywiania.

12.50-13.20 Deficyty sensoryczne „młodego” mózgu
Mgr Magdalena Gielecińska terapeuta integracji sensorycznej w Specjalnym Ośrodku-Szkolno Wychowawczym.

13.20-13.40 Panel dyskusyjny

13.40- 13.50 Zakończenie konferencji - uwagi końcowe

Konferencja odbędzie się 15 października (poniedziałek) 2018 r.
w Starostwie Powiatowym w Piasecznie, ul. Chyliczkowska 14. Rozpoczęcie konferencji o godz. 9.00, zakończenie ok. godziny 13.50.


Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego  i przesłanie go do 10.10.2018 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

doc

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Rozmiar: 30.72 kb
Dodano: 2018-10-05
Zmodyfikowano: 2018-10-05


O możliwości uczestnictwa decyduje kolejność zgłoszeń (ilość miejsc ograniczona). Po otrzymaniu e-maila odeślemy informację o potwierdzeniu uczestnictwa w konferencji. Formularz można pobrać także na stronie internetowej SOSW w Piasecznie: http://www.piasecznososw.otostrona.pl/


Zespół Terapeutyczny
Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Piasecznie