| |

Polska - kobieca Ojczyzna z wyboru. Spotkanie z Beatriz Blanco

Start: niedziela, 14, październik 2018 19:00 | zakończenie: niedziela, 14, październik 2018 22:00

 

13 października odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach projektu "Polska -kobieca Ojczyzna z wyboru". Gościem będzie Beatriz Blanco.

Beatriz Blanco - mieszka w Polsce od ponad trzydziestu lat. Przyjechała na studia w październiku1982r., rozpoczęła je w Akademii Muzycznej w Krakowie pod kier. pani Profesor Heleny Łazarskiej. Przeniosła się do Warszawy w 1986r. i w tutejszej Akademii Muzycznej skończyła studia magisterskie z wynikiem bardzo dobrym w czerwcu 1989r.

We wrześniu 1990r. dołączyła do grona adeptów a później solistów (1993r.) Warszawskiej Opery Kameralnej, gdzie była zatrudniona dolipca 2001r. Od 1995r. nawiązała współpracę z różnymi polskimi teatrami operowymi, gdzie występowała jako solistka, w rolach głównych, szczególnie jako Carmen w operze G. Bizeta. Może się pochwalić współpracą z uznanymi muzykami polskimi, takimi jak Wiesław Ochmann, Waldemar Malicki, Ella Susmanek, Antoni Witt, Marcin Nałęcz-Niesiołowski, Janusz Przybylski. Wraz z wybitnymi gitarzystami polskimi Leszkiem Potasińskim i Markiem Walawenderem, założyła w 2003r. zespół SOLO TRES, popularyzujący muzykę krajów hiszpańskojęzycznych.

Zajmuje się również nauczaniem języka hiszpańskiego polskich dzieci, tworząc oryginalną metodę łączącą zabawę, muzykę i ruch z nauka językową. W tym zakresie współpracowała z licznymi instytucjami jak: Instytut Cervantesa w Warszawie, Szkoły Fundacji „STO”, Fundacja „PRIMUS”, Machina Edukacyjna.

W czerwcu br. otworzyła w Piasecznie kącik dziecięcy pod nazwą „Chiquiticos” (Maluchy).

Tutaj w Polsce osiągnęła dorosłość, sukcesy zawodowe i życiowe. Jest szczęśliwą matką trojga polskich obywateli, a od niedawna babcią (w tym roku po raz drugi!)

Swoje życie zawodowe i osobiste, związała nierozłącznie z Polską!

Zapraszamy do Przystanku Kultura 13.10.2018r.,godz. 17:00 -19:00, wstęp wolny!

 

 

 

 

 

Zobacz więcej wydarzeń w: