| |

Otwarcie sezonu turystycznego

Start: sobota, 27, kwiecień 2019 09:00 | zakończenie: sobota, 27, kwiecień 2019 18:00
Gdzie: Góra Kalwaria

 

Były kolarz szosowy Dariusz Baranowski, trzykrotny zwycięzca Tour de Pologne, poprowadzi wycieczkę rowerową po gminie Góra Kalwaria. Będzie to jedna z atrakcji Otwarcia Sezonu Turystycznego na Urzeczu, które odbędzie się 27 kwietnia.

Objazd po najciekawszych lokalnych miejscach rozpocznie się (o godz. 9) i zakończy (o 12.00) pod kalwaryjskim ratuszem. Długość trasy: około 30 kilometrów. Po wycieczce dla uczestników zostanie przygotowany poczęstunek. Na rajd trzeba się zapisać. Karta zgłoszeniowa (oraz regulamin) dostępna jest w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej w Górze Kalwarii (ul. ks. Sajny 1) i na stronie biblioteka.gorakalwaria.pl. Wypełnioną kartę należy zostawić w CIKiT lub wysłać na adres cikit@gorakalwaria.pl.

W czasie sobotniej imprezy na rynku (początek o 13.00) panować będzie piknikowa atmosfera. Staną stoiska promocyjne i edukacyjne licznych partnerów wydarzenia, oferujące m.in. regionalne smakołyki. Będzie można wziąć udział w warsztatach rodzinnych „Las w słoju” (zapisy pod numerem telefonu 508 677 581, liczba miejsc ograniczona), skorzystać z fotobudki, znakowania rowerów czy wysłać bezpłatnie specjalną pocztówkę z pozdrowieniami z Góry Kalwarii.

Na pewno nie będą się nudzić najmłodsi. Atrakcje dla nich to m.in. spotkania ze szczudlarzem, kuglarzem i artystą malującym twarze oraz sportowy tor przeszkód.

Ponadto ratownicy z Piaseczyńskiego WOPR dadzą pokaz nurkowania i udzielania pierwszej pomocy, policja opowie o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, zobaczymy w akcji uprawiających sztuki walki, a Dariusz Baranowski podzieli się z mieszkańcami ciekawostkami związanymi ze swoją karierą.

Turystyczny piknik nie obędzie się bez muzyki – zarówno ludowej, związanej z nadwiślańskim regionem Urzecze (URZECZEni i Powsinianie), jak i rockowej (zespół 1One, który może się pochwalić koncertem przed legendarną grupą Deep Purple). Ten drugi występ (początek o 17.00) zakończy imprezę.

Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

Zobacz więcej wydarzeń w: Góra Kalwaria