| |

Na drodze do Niepodległości - spotkanie autorskie z Piotrem Rytko

Start: czwartek, 13, czerwiec 2019 18:30 | zakończenie: czwartek, 13, czerwiec 2019 20:00
Gdzie: Góra Kalwaria

 

Sserdecznie zapraszamy na promocję książki pt. „Na drodze do niepodległości. Nieznani bohaterowie Czerska i Góry Kalwarii z czasów Wielkiej Wojny” autorstwa Piotra Rytko.

Publikacja, której wydawcą jest Towarzystwo Opieki nad Zabytkami Oddział w Czersku, ma na celu przybliżenie losów bohaterów, którzy po 123 latach niewoli wywalczyli dla Polski niepodległość. Zapraszamy do lektury książki i poznania bohaterów Czerska i Góry Kalwarii oraz 1 Pułku Artylerii Legionów Polskich, który stacjonował w górskokalwaryjskim garnizonie.

Projekt opracowania i publikacji książki został zrealizowany przez TOnZ Oddział w Czersku w ramach zadania „Nasza ojcowizna. Żywe lekcje historii na zamku w Czersku”, współfinansowanego ze środków: Samorządu Województwa Mazowieckiego, Gminy Góra Kalwaria, Starostwa Powiatowego w Piasecznie oraz Towarzystwa Opieki nad Zabytkami Oddział  w Czersku. 

Spotkanie promocyjne odbędzie się 13 czerwca 2019 roku (czwartek) o godz. 18.30 w Koszary Arche Hotel przy ul. Dominikańskiej 11 (dawna jednostka wojskowa). 

 

 

 

 

 

Zobacz więcej wydarzeń w: Góra Kalwaria