| |

Festiwal Warszawa Singera

Start: niedziela, 25 sierpień 2019 18:00 | zakończenie: niedziela, 25 sierpień 2019 19:30
Gdzie: Góra Kalwaria

Festiwal Singera w Górze

Festiwal Warszawa Singera w Warszawie odbywa się od 2004 roku. W Górze Kalwarii zagości po raz czwarty. W tym roku wysłuchamy koncertu Sióstr Rajer.

W ciągu kilku festiwalowych dni (24 sierpnia -1 września) można zapoznać się z całym bogactwem kultury żydowskiej. Obok wspaniałych koncertów (m.in. Trio Masecki/Markowicz/Młynarski), spotkań z literaturą oraz historią i tradycją Żydów w programie duża różnorodność repertuaru teatralnego, za-równo polskiego, jak i europejskiego.

W Górze Kalwarii wystąpią Siostry Rajfer, które w tym roku uhonorowane zostały nagrodą im. Leopolda Kozłowskiego. Ten niezwykle energetyczny, rozśpiewany i roztańczony duet z Izraela wystąpi w ostatnią niedzielę sierpnia.

Bilety dostępne w przedsprzedaży na biletyna.pl i w kasie Osrodka Kultury (Białka 9) oraz w dniu koncertu w kasie Kina.

25 sierpnia (niedziela), godz. 18.00 
Kino Uciecha, ul. ks. Sajny 14
Wstęp 15 zł

Siostry Rajfer, czyli bliźniaczki Czesława i Zofia Rajfer urodziły się w Polsce, a od 1990 roku mieszkają w Izraelu. Występują w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Francji, Grecji, Niemczech i we Włoszech. Popularne i lubiane artystki, pełne uroku i temperamentu scenicznego zaprezentują piosenki ze swojego repertuaru – śpiewane w językach jidysz, hebrajskim, cygańskim i polskim.

 

 

 

Zobacz więcej wydarzeń w: Góra Kalwaria