| |

Prezentacja repliki APPLE-1

Start: piątek, 25 październik 2019 19:00 | zakończenie: piątek, 25 październik 2019 21:00
Gdzie: Piaseczno

Apple Muzeum Polska istnieje od dwóch lat. Od niedawna ma swoją siedzibę w Piasecznie (Kubara Lamina Piaseczno, ul. Puławska 34 budynek 2, poz. -1). Na 250 m kw. powstaje wyjątkowe i unikalne w skali światowej muzeum.

Kolekcja muzeum jest największa w Europie, prezentuje rozwój technologiczny i informatyczny firmy APPLE (czyli też Macintosh) od samego początku powstania tej legendy z Doliny Krzemowej czyli od 1976 roku. Wtedy to w garażu STEVE'A JOBSA powstał pierwszy komputer APPLE-1. Zbudowano ich tylko 200 sztuk, do dzisiaj przetrwało tylko 66 (jeden z nich został ostatnio sprzedany na aukcji za 650 tys. dolarów).

Apple Muzeum Polska wspólnie ze sponsorami postanowiło zbudować działającą idealnie odwzorowaną replikę tego legendarnego komputera, który zmienił cały informatyczny świat, bowiem od tego modelu komputery domowe (osobiste) zaczęły trafiać pod dachy zwykłych ludzi i przełamały dyktat korporacji. Budowa repliki trwała 2 lata i 25 października o godz. 19.00 odbędzie się jego prezentacja i uruchomienie. W programie imprezy będzie można zobaczyć krótką prezentację o prapoczątkach firmy Apple, film dokumentalny z budowy repliki oraz porozmawiać ze współtwórcami jedynej w Polsce repliki Apple-1.
 
Więcej o muzeum:
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zobacz więcej wydarzeń w: Piaseczno