| |

Koncert charytatywny

Start: piątek, 19, maj 2017 19:00 | zakończenie: piątek, 19, maj 2017 21:00
Gdzie: Piaseczno

 

Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na „Śpiewające Piaseczno” Koncert Charytatywny dla Basi i Artura, który odbędzie się 19.05.2017 r. na Rynku Głównym w Piasecznie. Koncert organizowany jest przy współpracy z Centrum Kultury w Piasecznie i Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą. Środki zgromadzone na koncercie zostaną przekazane na rzecz dwójki niepełnosprawnych dzieci: Basi Łubińskiej i Artura Czuby, podopiecznych Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą i przeznaczone na ich leczenie i dalszą rehabilitację.

A oto historie dzieci:
Basia Łubińska jest niezwykle wyjątkową dziewczynką. Jest jedyną osobą w Polsce z delecją chromosomu 1 na odcinku q 21.1 (brak 16 genów, z czego 9 genów funkcyjnych) . Lekarze nie wiedzą jak się będzie rozwijała. Urodziła się ze złożoną wadą serca, dysmorfią twarzy a jej lewa stopa była ustawiona pod kątem prostym do środka. W wieku 3 tygodni przeszła zabieg cewnikowania na sercu, w wieku 6 został założony pierwszy gips aby prostować stopę i kolejne gipsowania były co tydzień przez miesiąc. Bardzo długo nosiła szynę Denis – Browna, żeby podtrzymać efekt. 
Teraz Basia ma 2 lata ale jeszcze nie chodzi, na razie uczy się raczkować i coraz lepiej jej idzie. Uczęszcza na rehabilitację 6 razy w tygodniu, ma zajęcia z fizjoterapeutami, logopedą i psychologiem. Jeździmy na intensywne turnusy rehabilitacyjne oraz mikropolaryzację, aby poprawić pracę mózgu. Wszystko po to, aby w przyszłości mogła być samodzielna.

Artur Czuba urodził się 24.12.2012 r., jest wspaniałym, bardzo wesołym i roztańczonym chłopcem. Niestety już od początku jego życia nie było mu łatwo. Badania genetyczne potwierdziły, że jest dzieckiem z Trisomią Chromosomu 21. Stwierdzono u niego między innymi niedomykalność zastawki trójdzielnej, niedoczynnośc tarczycy, wnętrostwo oraz chorobę Hirschsprunga tzn. brak unerwienia części jelita grubego. W związku z chorobą Hirschsprunga przeszedł operację wyłonienia przetoki jelitowej, która uratowała mu życie. W lipcu 2016 r. przeszedł kolejną operację – resekcję części jelita i wyłonienie kolejnej stomii. Arturka czekają kolejne operacje, które mają na celu odtworzenie ciągłości układu pokarmowego i wyleczenie wnętrostwa. Rehabilitacja, specjalistyczne terapie, turnusy rehabilitacyjne i suplementacja poparta badaniami pozwolą na usprawnienie opóźnionych i zaburzonych funkcji Arturka, w tym bardzo ważnego elementu komunikacji z otoczeniem – mowy. Wierzymy, że dzięki naszym staraniom wyrośnie na silnego mężczyznę, który poradzi sobie w świecie, pomimo ograniczeń jakimi obdarzył go los.

 

 

Zobacz więcej wydarzeń w: Piaseczno