| |

Niebieski Koncert

Start: środa, 22, listopad 2017 19:00 | zakończenie: środa, 22, listopad 2017 21:00
Gdzie: Piaseczno

 

Niebieski Koncert to niecodzienne, dwugodzinne widowisko, w czasie którego oprócz świetnej muzyki prezentowany jest Niebieski Film. Wydarzenie odbędzie się w dniu 22.11.2017r., w godz. 19.00 - 21.00, miejsce: Centrum Kultury Piaseczno ul. Kościuszki 49.


Koncert wykonuje uznawana za jedną z najlepszych autorek tekstów i wokalistek w Polsce Joanna Kondrat. Laureatka nagrody głównej im. Anny Jantar oraz nagrody specjalnej radiowej Trójki, przyznanych na 49. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.


NIEBIESKI FILM
Zrealizowany w więzieniu film dokumentalny, w którym sprawcy przemocy domowej obnażają mechanizmy działań, mówią o smaku władzy, prezentują okrucieństwo z jakim traktowali swoje ofiary. Ich wypowiedzi uzupełnione są komentarzami ekspertów. Są nimi Pani Renata Durda - kierowniczka Niebieskiej Linii, jeden z największych autorytetów w dziedzinie walki z przemocą oraz profesor Bogdan de Barbaro - wybitny psychiatra, wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego.  Autorami Niebieskiego Filmu są: prowadząca w filmie wywiady ze skazanymi Joanna Kondrat oraz Dariusz Łukawski - dziennikarz, producent telewizyjny i współtwórca m.in. telewizyjnych Finałów Wielkiej Orkietstry Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka czy programu Tomasz Lis na Żywo.
Patronat merytoryczny nad dziełem objęła Niebieska Linia.
Niebieski Film jest pierwszym polskim filmem o ofiarach - bez udziału ofiar.


CEL
Co 40 sekund w Polsce jedna kobieta pada ofiarą przemocy. Rocznie daje to przerażającą liczbę 800 tysięcy. Niebieski Koncert ma na celu zwrócenie uwagi na problem przemocy w rodzinie oraz nieuregulowanych praw jej ofiar. Państwa uczestnictwo w Niebieskim Koncercie będzie ważnym głosem wsparcia dla ofiar przemocy, przyczyni się do nagłośnienia ich problemu, będzie również formą docenienia misji osób pomagających ofiarom zarówno zawodowo jak i na zasadach wolontariatu.

Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu proszone są o kontakt tel. 22 756 72 63 w.110,
email: wioletta.urban@mgops.piaseczno.eu


LICZBA MIEJSC OGRANICZONA, WSTĘP BEZPŁATNY
Organizatorzy: Gmina Piaseczno, Centrum Kultury w Piasecznie, Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piasecznie. Patronat Medialny: Przegląd Piaseczyński.


RELACJA Z NIEBIESKIEGO KONCERTU W OCH TEATR:
http://www.niebieskalinia.pl/5972-relacja-z-niebieskiego-koncertu

 

Zobacz więcej wydarzeń w: Piaseczno