Drużyna IKS Konstancin

Grad medali IKS Konstancin na Mistrzostwach Polski Juniorów

W dniach 14 – 17 lipca 2022 odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów 16 letnich w pływaniu na pływalni w Ostrowcu Świętokrzyskim. To najważniejsza impreza pływacka w sezonie letnim.

Integracyjny Klub Sportowy Konstancin reprezentowało 3 zawodników: Maria Czubak, Weronika Głowacka oraz Aleksander Kriukow. Zawodnicy trenują pod okiem Krzysztofa Golona.

Start w zawodach zakończył się ogromnym sukcesem zawodników konstańcinskiego klubu. Zawodnicy zdobyli w sumie 9 medali i uplasowali się na drugim miejscu w klasyfikacji medalowej, wyprzedzając wiele znakomitych klubów z całej Polski.

• Maria Czubak: złoty medal na 200 i 400 m st dowolnym, srebrny medal na 800 m st dowolnym, brązowy medal na 1500 m st dowolnym
  • Weronika Głowacka: złoty medal na 100 i 200 m st klasycznym
  • Aleksander Kriukow: złoty medal na 100 i 200 m st klasycznym, brązowy medal na 50 m st klasycznym.

Maria Czubak zajęła drugie miejsce w klasyfikacji kobiet za najbardziej wartościowy wynik zawodów. Aleksander Kriukow 4-te miejsce wśród mężczyzn, a Weronika Głowacka 6-te miejsce wśród kobiet.