Hanna Kaniasta kandydatką do Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego
Zapraszamy organizacje pozarządowe, związki i porozumienia organizacji pozarządowych oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, prowadzące działalność na terenie województwa mazowieckiego do głosowania na kandydatów na członków Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego VI kadencji. Szczególnie zachęcamy do oddania głosu na kandydatkę z naszego regionu warszawsko-zachodniego obejmującego powiaty: grodziski, nowodworski, piaseczyński, pruszkowski i warszawski–zachodni – Hannę Kaniastą.
Hanna Kaniasta została zgłoszona do rady przez Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina. Otrzymała rekomendacje Stowarzyszenia Historyków Sztuki, Ładu na Mazowszu, Stowarzyszenia Ochrony i Promocji Miast Ogrodów i Historycznych Miejscowości Centralnego Mazowsza, Stowarzyszenia Mieszkańców Konstancina-Jeziorny „Nasz Konstancin”, Fundacji Violet Kiwi oraz Stowarzyszenia „Oni są” na rzecz osób niepełnosprawnych i przewlekle chorych.
Hanna Kaniasta – profil kandydatki na członka Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego
Z wykształcenia jestem historykiem sztuki i menedżerem kultury. Mam bogate doświadczenie zawodowe: kuratorskie, badawcze, edytorskie, promocyjne. Brałam dział w komisjach konkursowych i przygotowywaniu wniosków unijnych. Mam doświadczenie w pracy z organizacjami pozarządowymi ale także z instytucjami rządowymi i samorządowymi. Działania na styku sektora publicznego i pozarządowego wydają mi się szczególnie interesującą przestrzenią, umożliwiającą wpływanie na efektywność relacji między tymi sektorami a w konsekwencji na wzmacnianie więzi społecznych i poprawę jakości życia mieszkańców.
Od lat staram się działać na rzecz kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego. W 1998 r. wstąpiłam do Stowarzyszenia Historyków Sztuki. W 2000 r. w ramach studiów podyplomowych z zarządzania projektami kulturalnymi na Université Paris III – Sorbonne Nouvelle napisałam pracę dyplomową pt. „Rewitalizacja dziedzictwa kulturowego w świetle działalności Fundacji Royaumont” poddając analizie sposób nadania współczesnej funkcji „trudnemu” zabytkowi, jakim jest opactwo cysterskie z XIII w. Od 2011 r. pracując w Konstancińskim Domu Kultury zajmuję się tworzeniem lokalnego muzeum. W 2015 r. stworzyłam Salę Muzealną na temat dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego Konstancina-Jeziorny w zrewitalizowanym budynku „Hugonówka”, będącym siedzibą domu kultury. Obecnie w innym zrewitalizowanym przez samorząd budynku -„Kamilinie” przygotowuję wystawę stałą Muzeum Konstancina-Jeziorny, które zostanie powołane najprawdopodobniej jeszcze w tym roku. Praca nad dziedzictwem kulturowym podwarszawskiego uzdrowiska nie byłaby możliwa bez współpracy z lokalnymi organizacjami pozarządowymi, niezwykle pomocnymi w staraniach o ochronę tego miejsca. Szczególne miejsce wśród nich zajmuje Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina im. Stefana Żeromskiego. W 2018 r. po wieloletniej i niezwykle owocnej współpracy zostałam członkiem Towarzystwa a w 2022 r., członkiem jego Zarządu. Współpraca ta spowodowała rozszerzenie spektrum moich zainteresowań na obszary związane z ochroną środowiska, aktywizacją mieszkańców i wspieraniem osób potrzebujących, którym Towarzystwo poświęcało sporo uwagi. Od 2018 jestem też członkiem Stowarzyszenia „Ład na Mazowszu” zajmującego ochroną miast-ogrodów i miejsc historycznych na Mazowszu. Działalność w obu stowarzyszeniach pozwoliła mi docenić rolę jaką odgrywają organizacje pozarządowe, szczególnie w społecznościach lokalnych.
KIEDY JEST GŁOSOWANIE?
Głosowanie na kandydatów na członków Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego odbędzie się w terminie od 28 kwietnia do 14 maja 2023 r.
KTO MOŻE GŁOSOWAĆ?
W głosowaniu na kandydatów na członków Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego mogą brać udział uprawnione organizacje pozarządowe/podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, prowadzące działalność na terenie województwa mazowieckiego.
JAK ZAGŁOSOWAĆ?
• Głosować można tylko elektronicznie za pomocą systemu mrdpp.mazovia.pl. Głosowanie jest bezpłatne.
• Zagłosować można tylko raz i oddać cztery głosy na czterech kandydatów z opublikowanej listy kandydatów.
• Zapoznaj się z kandydatami, którzy zakwalifikowali się do etapu głosowania na stronie mrdpp.mazovia.pl, w zakładce „Kandydaci”.
• Osoba głosująca (osoba uprawniona do reprezentacji, zgodnie z informacją z Krajowego Rejestru Sądowego lub innym właściwym dokumentem stanowiącym podstawę działalności danej Organizacji) zostanie poproszona o podanie nazwy Organizacji, miejsca działania (nazwy powiatu), numeru Krajowego Rejestru Sądowego lub innego numeru właściwej ewidencji oraz numeru telefonu komórkowego. W przypadku organizacji/podmiotu, którego dane nie są zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym, oddając głos należy przesłać dokument potwierdzający osobowość/zdolność prawną, zawierający informacje na temat: sposobu reprezentacji, osób uprawnionych do reprezentowania, nazwy i siedziby.
• Na podany numer telefonu komórkowego zostanie wysłany indywidualny kod niezbędny do oddania głosu na platformie.
WYNIKI GŁOSOWANIA
• Wyniki głosowania zostaną opublikowane na stronach internetowych: www.mazovia.pl, www.dialog.mazovia.pl, www.mrdpp.mazovia.pl, w Biuletynie Informacji Publicznej, na tablicach ogłoszeń w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie.
• Przedstawicielem sektora pozarządowego w Mazowieckiej Radzie Działalności Pożytku Publicznego z danego podregionu zostaje osoba, która uzyska, w wyniku głosowania, największą liczbę ważnych głosów spośród wszystkich osób kandydujących w danym podregionie.
• Lista rankingowa zostanie przekazana Marszałkowi, który następnie w drodze zarządzenia, powoła Mazowiecką Radę Działalności Pożytku Publicznego VI kadencji.
Dodatkowych informacji w sprawie udziela pracownik Biura Dialogu i Inicjatyw Społecznych, Marzena Kuchta, tel. 22 437 94 74, e-mail: marzena.kuchta@mazovia.pl
Fot. Archiwum KDK