Cień tworzy historię – wyobraźni

Powiatowy Konkurs Fizyczno-Kreatywny organizowany w dniach 17.03-28.03.2025 r. przez Zespół Szkół Zawodowych im. F. Bielińskiego w Górze Kalwarii wraz z partnerami, patronami i sponsorami, cieszył się ogromnym powodzeniem wśród młodzieży szkół podstawowych z całego powiatu piaseczyńskiego.

To wyobraźnia była i stała się istotą wykonanych przez nich prac. Czerpała – co prawda – wiedzę z praw fizyki (a dokładnie z optyki), niemniej to ona konstruowała powstające pojedyncze kształty czy całe obrazy. Uczniowie wykazali się przy tym niesłychaną i niespotykaną dotychczas kreatywnością, tworząc coś, czego wcześniej nie było.

Każda praca była wyjątkowa i każda wnosiła coś niepowtarzalnego.

To dla całego grona organizatorów i patronów stanowi wielką radość i zadowolenie, że mogliśmy rozbudzić i włączyć się w uczniowską podróż do najgłębszych zakamarków ich wyobraźni.

Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy zechcieli razem z nami przekroczyć barierę rzeczywistości i zatopić się w głębi fantazji.

Na uroczyste rozdanie nagród (09.04.2025) zaproszeni zostali uczniowie, którzy zajęli miejsca od I do XX. (Sporo osób otrzymało miejsca ex aequo). Wśród nagród znalazły się m.in.: sprzęty elektroniczne, zestawy kreatywne, artykuły kreślarskie, malarskie, piśmienne, rysunkowe, książki, płyty CD, bilety do różnych muzeów, Centrum Nauk, Centrum Rozrywki, Rodzinnego Parku. Część nagród została wysłana pocztą (część uczniów nie mogła z różnych względów przybyć na rozdanie).

Uroczystość uświetnił wykład dr. Grzegorza Siudema z Polskiego Towarzystwa Fizycznego Polskiej Akademii Nauk. Patronat naukowy nad konkursem objął Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej (Wydział Fizyki) w Lublinie.

Organizatorzy: Starostwo Powiatowe w Piasecznie, Zespół Szkół Zawodowych im. Marszałka Franciszka Bielińskiego w Górze Kalwarii, Farma Iluzji Park Rozrywki i Edukacji, Centrum Fizyki Teoretycznej Państwowej Akademii Nauk, Polskie Towarzystwo Fizyczne, Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii, Muzeum Świat Iluzji, Pinball Station, Labirynt Królowej Bony, Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, Przegląd – Sieć Lokalnych Tygodników, Kielecki Park Technologiczny / Energetyczne Centrum Nauki, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Przeczytaj także