Dziecko w kryzysie psychicznym – konferencja za nami
Temat zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w Polsce jest tematem niezmiernie trudnym a przez to ważnym. Z roku na rok wzrasta ilość młodych osób doświadczających kryzysu psychicznego. Od kilku lat mówi o tym środowisko specjalistów, jak też rodziców.
Celem konferencji, skierowanej do specjalistów pracujących z dziećmi i młodzieżą, rodziców i opiekunów, było omówienie perspektyw rozwoju systemu środowiskowego wsparcia dzieci i młodzieży w kryzysie psychicznym w Polsce, oraz prezentacja działania reformy psychiatrii na przykładzie Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego w powiecie piaseczyńskim.
W konferencji udział wzięli dr n.med. Aleksandra Lewandowska – konsultant krajowy w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży, Dorota Olczyk – zastępca dyrektora Departamentu Zdrowia Publicznego w Ministerstwie Zdrowia, przewodnicząca zespołu ds. reformy zdrowia psychicznego, Michał Bydzicki – psycholog z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii „Kąt” w Warszawie, Beata Chrzanowska-Pietraszuk – psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej „Uniwersytet dla Rodziców” w Warszawie, dr n. med. Joanna Grzesiewska – kierownik Oddziału Dziennego Psychiatrycznego Rehabilitacyjnego dla Dzieci i Młodzieży w Piasecznie, Kinga Krupa – pedagog, koordynator profilaktyki Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego w Piasecznie oraz Waldemar Dymek psycholog, koordynator merytoryczny Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego w Piasecznie.
Cieszymy się, że konferencja, która odbyła się 10 października w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym w Piasecznie, spotkała się z tak dużym zainteresowaniem nie tylko specjalistów, ale także rodziców.
Wydarzenie zorganizowane przez Stowarzyszenie Auxilium patronatem objęli: Ministerstwo Zdrowia, Powiat Piaseczyński i Gmina Piaseczno.