Mazowieckie Manewry Ratownicze MDP

W sobotę 16 maja 182 druhów z województwa mazowieckiego brało udział w Mazowieckich Manewrach Ratowniczych MDP „Zimne Doły 2026”. Do Żabieńca w powiecie piaseczyńskim przyjechały drużyny MDP z jednostek: OSP Mała Wieś, OSP Mistów, OSP Świerże Górne, OSP Błonie, OSP Skuły, OSP Nowa Wieś, OSP Żaków, OSP Radzymin, OSP Iłża, OSP Nowa Wola, OSP Baniocha, OSP Zamienie, OSP Mroków, OSP Opacz, OSP Kawęczynek, OSP Józefoslaw.

Manewry otworzył członek honorowy Zarządu Głównego, druh Zbigniew Kaliszyk. Następnie szczegóły manewrów omówił Michał Lipowski prezes fundacji ANIKAR. Po podziale na drużyny, zespoły wyruszyły w 10-kilometrową trasę, gdzie czekały na nich wymagające zadania ratownicze. W tym roku do zaliczenia było aż 16 stacji zadaniowych.

Tegoroczne manewry były wyjątkowo wymagające również ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe. Deszcz, chłód i trudny teren nie ułatwiały realizacji zadań, jednak druhowie pokazali ogromne zaangażowanie, determinację i ducha współpracy, dzielnie walcząc o zaliczenie wszystkich konkurencji. Brawa dla was.

Organizatorem wydarzenia był Oddział Wojewódzki ZOSP RP Województwa Mazowieckiego, Komisja ds. Dzieci, Młodzieży i Sportu działająca przy oddziale wojewódzkim oraz Fundacja ANIKAR. Współorganizatorem była Ochotnicza Straż Pożarna w Józefosławiu. Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego, natomiast patronatem honorowym wydarzenie objęła Ewa Lubianiec, Starosta Piaseczyński.

Przeczytaj także