W rytmie zdrowia
Za nami powiatowy etap 33. Festiwalu Piosenki o Zdrowiu
Kolorowe stroje, dziecięca energia, ważne przesłania i piosenki, które na długo zostają w pamięci – tak wyglądał wczoraj powiatowy etap 33. Festiwalu Piosenki o Zdrowiu. Konkurs, organizowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Piasecznie, po raz kolejny pokazał, że o zdrowiu można śpiewać mądrze, ciekawie i z ogromną wrażliwością.
Festiwal łączy edukację zdrowotną z twórczością artystyczną. Jego uczestnicy poprzez muzykę, taniec i własne interpretacje przypominają, jak ważna jest profilaktyka, dobre nawyki, troska o siebie i innych oraz świadome podejście do zdrowia. Wydarzenie tradycyjnie odbywa się pod honorowym patronatem Starosty Piaseczyńskiego, a nagrody w tym roku ufundowali: Gmina Piaseczno, Gmina Tarczyn, Gmina Konstancin-Jeziorna, Gmina Prażmów oraz Powiat Piaseczyński.




Na scenie zaprezentowały się dzieci i młodzież z przedszkoli oraz szkół podstawowych z terenu powiatu piaseczyńskiego. Najmłodsi uczestnicy zachwycili publiczność radością, kolorami i energią. Było żywiołowo, pogodnie i bardzo uroczo – dokładnie tak, jak potrafią występować tylko przedszkolaki.
































W kategorii klas I–V usłyszeliśmy wielu świetnych solistów i kilka naprawdę wyjątkowych interpretacji o zdrowiu psychicznym. Młodsi uczniowie pokazali, że o emocjach i trosce o siebie można śpiewać pięknie, szczerze i z dużą odwagą.











Szczególnie poruszające były występy najstarszych uczniów, czyli młodzieży z klas VI–VIII szkół podstawowych. Ich utwory dotyczyły zdrowia psychicznego – tematu bardzo ważnego, aktualnego i wymagającego dużej dojrzałości. Co szczególnie wyjątkowe, piosenki zostały przez młodych artystów samodzielnie napisane i skomponowane. Publiczność i jury były pod ogromnym wrażeniem wrażliwości i odwagi tych prezentacji.





Laureaci pierwszych miejsc w kategoriach szkolnych będą reprezentować powiat piaseczyński podczas etapu wojewódzkiego Festiwalu Piosenki o Zdrowiu, który odbędzie się 10 czerwca 2026 roku w Siedlcach.
Laureaci etapu powiatowego
Kategoria: przedszkola
I miejsce – Niepubliczne Przedszkole „Nutka” w Piasecznie
II miejsce – Niepubliczne Przedszkole „Nutka” w Starej Iwicznej
III miejsce – Przedszkole Samorządowe w Baniosze
Wyróżnienia otrzymały: Publiczne Przedszkole „Bajka” w Piasecznie oraz Przedszkole nr 10 w Piasecznie.




Kategoria: klasy I–V szkół podstawowych
I miejsce – Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Akademia Dziecka” w Nowej Woli
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Konstancinie-Jeziornie
III miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Noblistów Polskich w Lesznowoli
Wyróżnienie otrzymała Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Mejstera w Słomczynie.




Kategoria: klasy VI–VIII szkół podstawowych
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Nowej Iwicznej
II miejsce – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łazach
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Konstancinie-Jeziornie



Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, nauczycielom i opiekunom, którzy przygotowali dzieci i młodzież do występów. Dziękujemy również Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Piasecznie za organizację wydarzenia, które w piękny sposób łączy edukację z muzyką i zabawą.
Ogromne podziękowania należą się także prowadzącej wydarzenie, Joannie Kondrat, która jak co roku była po prostu niezastąpiona. Jej serdeczny głos, ciepło, profesjonalizm i wyjątkowe podejście do dzieci tworzą atmosferę, której nie da się podrobić. Dzięki niej każdy mały i większy artysta może poczuć się na scenie naprawdę ważny.
Trzymamy kciuki za reprezentantów naszego powiatu podczas etapu wojewódzkiego w Siedlcach!