Od jutra przez całe wakacje w ramach Budżetu Obywatelskiego będzie można pływać tradycyjną drewnianą szkutą po Wiśle. A skoro z Budżetu Obywatelskiego to zupełnie za darmo.

Pierwszy projekt z BO2020 rusza już jutro

Od jutra przez całe wakacje w ramach Budżetu Obywatelskiego będzie można pływać tradycyjną drewnianą szkutą po Wiśle. A skoro z Budżetu Obywatelskiego to bezpłatnie.

W zeszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Powiatu Piaseczyńskiego z puli gminy Góra Kalwaria najwięcej głosów uzyskało zadanie „Rejsy dawnymi łodziami po Urzeczu”.

– Ruszylibyśmy już 27 czerwca, ale wysoki poziom wody w Wiśle nam to uniemożliwił – mówi wykonawca zadania Jakub Chmielewski, właściciel drewnianej szkuty Oskar Kolberg.

Rejsy mają odbywać się w weekendy, jeżeli jednak okaże się, że jest także wielu chętnych na popołudniowe rejsy w tygodniu, będziemy podchodzić do tego zadania elastycznie.

– Chętni rejsowicze będą mogli się zaokrętować w każdą sobotę i niedzielę wakacji. Wyruszamy z portu w Górze Kalwarii przy tzw. piaskarni. W czasie rejsów uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z lokalną historią i tradycjami, szczególnie tymi związanymi z żeglugą wiślaną oraz podziwiać nadwiślańską przyrodę Urzecza na linii Góra Kalwaria w kierunku Gassów lub Czerska – tłumaczy Jakub Chmielewski. – Na szkucie czeka drobny poczęstunek. Rejs trwa 50 min, jednorazowo na łódź może wejść 8-10 osób. Łódź jest bezpieczna dla dzieci, mamy również kapoki – nawet te najmniejsze – dodaje.

Zapraszamy mieszkańców Powiatu.

Zapisy: mailem szkutaok@gmail.com lub pod telefonem 662 017 232

Do 16 lipca natomiast trwa zgłaszanie projektów do Budżetu Obywatelskiego 2021 na stronie https://powiat-piaseczynski.budzet-obywatelski.org/

Przeczytaj także