Twoje dziecko też może być mistrzem tenisa!

Tenisowa kariera do mistrzostwa to dość duży wydatek dla rodziców. W Górze Kalwarii powstał projekt, dzięki któremu zdolne dzieci będą mogły trenować z najlepszymi – bez względu na zasobność portfela rodziców. Trzeba się spieszyć, ponieważ pierwszy nabór rusza już 10 września!

Fundacja Edukacja Sportowa zaprasza do wyjątkowego projektu – bezpłatnej szkółki tenisowej dla najlepszych dzieci z gminy Góra Kalwaria. Pierwszy nabór już w najbliższą sobotę, 10 września, w Strefie Aktywności – obiekcie sportowym Fundacji.

– To nie będą jedynie treningi tenisa. We współpracy z najlepszymi specjalistami przygotowaliśmy kompleksowy, wieloletni program szkoleniowo-rozwojowy dla wybranej drużyny – mówi Michał Borowski, założyciel Fundacji w Górze Kalwarii.

Szacuje się, że wyszkolenie tenisisty do 18 roku życia sięgają nawet 1,5 miliona złotych. Na taki wydatek stać zdecydowanie nielicznych. W Górze Kalwarii ma się to zmienić. – Dzięki naszemu sponsorowi – firmie Flex To Go, pokryjemy  wszystkie koszty treningów, kortów, zajęć motorycznych, niezbędnego sprzętu, strojów czy wyjazdów. Słowem, wyszkolimy tenisistów i tenisistki niezależnie od możliwości finansowych rodziców – zapewnia fundator.

Kto może się zgłosić? Obowiązuje otwarty nabór – do sekcji poszukiwani są zarówno chłopcy, jak i dziewczynki w wieku 5-7 lat z Gminy Góra Kalwaria. – Przygoda z tenisem musi zacząć się odpowiednio wcześnie, żeby zadbać o odpowiedni rozwój – przekonuje Barbara Borowska, prezes Fundacji Edukacja Sportowa. Twoje dziecko wcześniej nie grało w tenisa? Nic straconego. Podczas naboru trenerzy będą sprawdzali motorykę, kondycję, otwartość na naukę i sportowego ducha. –  Jeśli są chęci, zaangażowanie i zdrowe podejście do życia i sportu to my zajmiemy się resztą – zaprasza prezes fundacji.

Do końca września trwać będą nabory do sekcji. 10 września godz. 13:00 i 24 września godz. 12:00 odbędą się zajęcia kwalifikujące do sekcji a rodzice poznają szczegóły projektu. – Prosimy o zgłaszanie się poprzez Recepcję Strefy Aktywności, ul. Pijarska 119A Góra Kalwaria, tel. 572 372 277 lub poprzez trenerów klubu – informują organizatorzy. Do sekcji będzie można również dołączyć poprzez szkółki tenisowe organizowane w klubie Strefy Aktywności, dlatego warto przykładać się do każdego treningu!

Kontakt dla redakcji:

Michał Borowski, fundator Fundacji Edukacja Sportowa
+48 795 197 912, borowskimichal@gazeta.pl

Najczęstsze pytania i odpowiedzi:

1. Dlaczego jest to taki unikatowy projekt?

Po raz pierwszy sponsor – firma Flex To Go – pokryje całość kosztów wyszkolenia grupy młodych  tenisistów. A jest to koszt ogromny – szacuje się, że do 18 roku życia koszty wyszkolenia tenisisty to ok. 1,5 mln zł. W ramach projektu te ogromne koszty treningów nie będą obciążały rodziców i dadzą szansę dzieciom z każdego środowiska i statusu społecznego spełnić swoje sportowe marzenia. Fundacja stawia jednak kilka warunków m.in. dotyczących dobrego zachowania, satysfakcjonujących wyników w nauce i odpowiedzialnej współpracy z rodzicami. Do sekcji mogą zakwalifikować się dzieci z Gminy Góra Kalwaria – to również ważny aspekt projektu – chcemy wspierać i promować tą podwarszawską społeczność, bo tutaj mieszkają założyciele fundacji: Barbara i Michał Borowscy. Chcemy, aby nie umknął nam żaden tenisowy diament – dlatego będziemy uważnie przyglądać się wszystkim dzieciom i ich całościowemu rozwojowi. A tym, które nie zakwalifikują się do sekcji chcemy dać kolejne szanse – dlatego warto się starać, pracować i rozwijać.

2. Ile kosztuje wyszkolenie zawodowego tenisisty?

Szacuje się, że wyszkolenie zawodnika w tenisie do 18 roku życia to koszt ok. 1,5 mln zł. Tenis to sport wymagający długiego okresu przygotowania i treningu zanim osiągnie się poziom zawodowy, a po drodze jest wiele raf i przeszkód, dlatego tak niewielu zawodników osiąga sukces. Jednocześnie, rozpoczęcie tenisowej przygody na serio w zbyt późnym wieku często przekreśla możliwość „nadgonienia” rówieśników. Dzięki projektowi sekcji tenisowej Fundacji Edukacja Sportowa i Flex To Go – dla dzieci i rodziców pojawia się unikatowa szansa na tenisowy rozwój.

3. A co jeśli sekcja nie osiągnie wysokich wyników tenisowych?

Zdobywanie pucharów i trofeów nie jest głównym celem projektu prowadzonego przez Fundację Edukacja Sportowa i Flex To Go. Chodzi tutaj o pokazanie dzieciom i całemu społeczeństwu, że jeśli są chęci, zaangażowanie i zdrowe podejście do życia i sportu to razem można bardzo wiele osiągnąć. Sport uczy wielu istotnych w życiu cech jak wytrwałość, samodyscyplina, konsekwencja czy umiejętność pokonywania własnych słabości, tu nie chodzi o tworzenie presji na wynik – wręcz przeciwnie, sport ma dawać radość i wyzwalać pozytywne emocje i energię, tworzyć więzi międzyludzkie i przyjaźnie – Fundacja Edukacja Sportowa chce promować takie działania, które będą kształtować nasze przyszłe pokolenia według tych zasad i wartości.

4. Co oznacza dla dziecka i dla rodzica wejście do sekcji?

Aplikacja do sekcji musi być przemyślana zarówno przez dziecko, jak i przez rodziców. Fundacja Edukacja Sportowa oraz Flex To Go ze swojej strony będą działać z najwyższą starannością dając unikatową w skali nie tylko kraju ale i Europy szansę na rozwój tenisowych pasji. To nie jest jednak tak, że rodzic odda dziecko do sekcji i odbierze gotowego tenisistę. To jest proces wymagający zaangażowania, odpowiedzialności i współpracy również ze strony rodziców. Wspierania dzieci, rozmów i dyskusji z kadrą trenerską klubu oraz szacunku do wszystkich, którzy uczestniczą w projekcie – bo cel jest wspólny, to dobro, które produkujemy. Fundacja Edukacja Sportowa chce stworzyć wokół klubu tenisowego Strefa Aktywności społeczność ludzi przedsiębiorczych, otwartych i pozytywnych – temu również służy sekcja.

3. O Fundacji Edukacja Sportowa

Fundacja Edukacja Sportowa powstała w 2018 roku z inicjatywy Barbary i Michała Borowskich. Z założenia chce pomagać uzdolnionym sportowo i naukowo dzieciom i młodzieży w rozwoju ich pasji, ale także pomagać w kształtowaniu ich charakterów na całe życie. Sport uczy szacunku dla oponentów, obowiązkowości, zorganizowania, woli walki, przekraczania własnych słabości i działania według zasad fair play. Nauka uczy wytrwałości, kreatywności, odwagi, ale również krytycznego spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość i nie brania za pewnik wszelkich tez i informacji pojawiających się w przestrzeni publicznej. Takie właśnie zasady Fundacja propaguje w naszym społeczeństwie. Fundacja chce również integrować lokalną społeczność wokół sportu, nauki, zdrowia i biznesu, wspierając inicjatywy związane z edukacją i kształceniem poprzez sport i promowanie zdrowego trybu życia.

Fundacja Edukacja Sportowa jest również partnerem  agendy ONZ w Polsce – United Nations Global Compact, w ramach której prowadzi działania związane z rozwojem współpracy biznesu i sportu na rzecz celów zrównoważonego rozwoju. Dziś Fundacja prowadzi wybudowany środkami Państwa Borowskich klub sportowo-tenisowy – Strefa Aktywności Góra Kalwaria.

Przeczytaj także