Rodzinne kajakowanie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Rodzinne kajakowanie

16.07.2020, 17:00 - 8.08.2020, 19:00

Darmowy
plakat rodzinne kajakowanie

W lipcu na terenie OSP Nowa Wola jest realizowany – w każdy wtorek i czwartek od 17.00 do 19.00 – projekt „Nowoczesna technologia i zdrowy styl życia – wsparciem profilaktyki uzależnień”.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc pierwszeństwo w projekcie mają mieszkańcy gminy Lesznowola.

Celem projektu „Nowoczesna technologia i zdrowy styl życia – wsparciem profilaktyki uzależnień” jest wspieranie realizacji programów służących profilaktyce uzależnień i promocji zdrowego stylu życia młodzieży i ich rodziców/opiekunów.

W ramach zadania realizowanego przez partnerstwo organizacji pozarządowych – Stowarzyszenie GRADIAM oraz Piaseczyńską Fundację Ekologiczną zostanie przeprowadzona profilaktyka uzależnień od alkoholu z zastosowaniem nowoczesnej, edukacyjnej aplikacji mobilnej dla młodzieży w wieku 13-15 lat oraz zorganizowanie i przeprowadzenie zawodów kajakowych dla młodzieży i ich rodziców/opiekunów.

W każdy wtorek i czwartek będą do Waszej dyspozycji:

KAJAKKAJAKI
nauka kajakowania i przygotowanie do zawodów
„DWUBÓJ W RODZINNYM KAJAKOWANIU” w kajakach turystycznych jedno i dwuosobowych.
Warsztaty będą prowadzone w trzech grupach po 40 minut.

Zasady „DWUBÓJ W RODZINNYM KAJAKOWANIU”

Zawody odbędą się 8 sierpnia 2020.

21 to maksymalna ilość załóg startująca w zawodach.

Załoga składa się:
1. dziecko (13-15 lat)
2. rodzic (opiekun)

Na dystansie 100 metrów dwu osobowe załogi będą rywalizować w dwóch konkurencjach.

Pierwsza konkurencja to pływanie w kajaku dwu osobowym. Podczas jednego startu rywalizują ze sobą trzy załogi. Każda ekipa na swoim torze walczy o jak najlepszy czas.

Druga konkurencja rozegrana zostanie w kajakach jedynkach i będzie to sztafeta. Pierwsza osoba z załogi dopływa do partnera czekającego w kajaku po drugiej stronie toru. Po dotknięciu się wiosłami osoba czekająca rozpoczyna spływ finiszowy. Podczas jednego startu rywalizują ze sobą dwie załogi. Każda ekipa na swoim torze walczy o jak najlepszy czas.

W każdej konkurencji zdobywa się punkty. Czym lepszy czas tym większa liczba punktów. Najwyższa suma punktów wyłoni najlepszą załogę w zawodach „DWUBÓJ W RODZINNYM KAJAKOWANIU”.

Zwycięska załoga otrzymuje karnet podarunkowy na sprzęt sportowy o wartości 500 złotych, za drugie miejsce karnet podarunkowy o wartości 350 złotych i za trzecie miejsce 150 złotych a dla wszystkich startujących oczekiwać będą pakiety startowe.

Zapisy do zawodów odbywać się będą podczas warsztatów.

 

Szczegóły

Start:
16.07.2020, 17:00
Koniec:
8.08.2020, 19:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie w kategoriach:
, , ,

Miejsce

OSP Nowa Wola
Krasickiego 215, Nowa Wola + Google Map