Zostań w domu z Ninateką

Kino, teatr oraz muzeum za darmo i bez wychodzenia z domu? To możliwe z ninateka.pl. Tysiące propozycji dostępnych w katalogu, a codziennie o 20.00 pokazy specjalne wybranych fabuł, dokumentów i spektakli.

Ninateka to filmy dokumentalne, fabularne, reportaże, animacje, filmy eksperymentalne, zapisy spektakli teatralnych i operowych, rejestracje koncertów, relacje dokumentujące życie kulturalne i społeczne oraz audycje radiowe.


Tematy tygodnia
Na stronie głównej, w karuzeli i boksie poniżej, znajdziecie najciekawsze materiały związane z tematem tygodnia. Temat tygodnia, to autorska selekcja materiałów audiowizualnych na dany tydzień. W każdy poniedziałek redaktor bądź redaktorka Ninateki przygotowuje dla was autorski wybór filmów i audycji związanych z zagadnieniem, o którym przeczytacie na stronie głównej. Interesują nas zarówno wielkie wydarzenia w świecie kultury, jak również marginesy oraz alternatywne wersje rzeczywistości.


Nie tylko wideo i audio
Każdemu materiałowi towarzyszy rzetelny redakcyjny opis, najczęściej z biogramem twórcy czy występujących osób. Obok wybranego przez Was materiału, znajdziecie powiązane tematycznie bądź gatunkowo wideo lub audio.


Materiały odpłatne
Około 2% materiałów zamieszczonych w Ninatece to materiały odpłatne. Oglądanie materiałów odpłatnych wymaga zalogowania.


Bezpłatne wideo i audio
Obecnie 98% materiałów zamieszczonych w Ninatece to materiały bezpłatne. To ponad 6000 darmowych plików audio i wideo. Dostęp do nich nie wymaga logowania. Wszystkie materiały są całkowicie wolne od reklam.


Ninateka Edu
Ninateka Edu to odsłona Ninateki przeznaczona do celów edukacyjnych, tylko dla zarejestrowanych uczniów i nauczycieli. To pierwsza tego typu multimedialna biblioteka edukacyjna w Polsce. Gromadzimy w niej nie tylko materiały audiowizualne, która są świetnym wprowadzeniem w świat mediów, filmu, animacji, kultury i sztuki, ale także gotowe scenariusze lekcji i ćwiczenia. Są to materiały całkowicie bezpłatne, ale dostępne jedynie po rejestracji.

Żródło: ninateka.pl

Przeczytaj także