Konkursy dla NGO z kultury i sportu ogłoszone!
Od dzisiaj do 4 marca 2021 roku możecie składać oferty na dofinansowanie projektów w zakresie kultury i sportu. Po raz pierwszy będziecie je u nas składać elektronicznie w generatorze wniosków Witkac.
O generatorze wniosków Witkac wiemy tak naprawdę od Was. Organizacje, które składały oferty w samorządach, w których Witkac funkcjonuje (Warszawa korzysta z niego od 2016 roku) chwalą sobie ten sposób ogłaszania konkursów.
Na pewno będzie prościej. Nie pomylicie formularza, nie musicie wychodzić z domu (nie wymagamy składania papierowej wersji w urzędzie), nie będziecie mieli wątpliwości czego wymagamy, a czego nie.
Możecie składać oferty do 4 marca do północy, pamiętajcie jednak, że wsparcie techniczne Witkac.pl działa do godziny 16.00 – dlatego jeżeli będziecie robić to po raz pierwszy, nie czekajcie do ostatniej chwili.
Aby złożyć ofertę należy wejść na stronę witkac.pl i utworzyć konto. System jest bardzo prosty, nie trzeba być zaawansowanym technicznie użytkownikiem. Niemniej przewidzieliśmy dla organizacji pozarządowych szkolenie online. Odbędzie się ono 23 lutego o godz. 13.00. Chętnych prosimy o kontakt j.grela@piaseczno.pl (wyślemy linka).
Zadania, zarówno z kultury i sportu, określiliśmy tak aby dać Wam jak najwięcej elastyczności. Nie chcemy abyście musieli się dostosowywać do naszych pomysłów bo sądzimy, że macie ich więcej. Z tego samego powodu nie określiliśmy kwot na poszczególne zadania. Nie mamy pojęcia jakie oferty złożycie i mamy nadzieję, że nas zaskoczycie!
Czekamy na oferty w obszarach:
- Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego – 90 000 zł
1.1 Wydarzenia – organizowanie i udział w festiwalach, przeglądach, prezentacjach, wystawach, plenerach i warsztatach artystycznych, konferencjach i seminariach, szkoleniach i kursach oraz innych przedsięwzięciach o szczególnym znaczeniu dla rozwoju i promocji kultury powiatu piaseczyńskiego.
1.2 Wydawnictwa – wydawanie niskonakładowych niekomercyjnych publikacji w formie książkowej i multimedialnej, katalogów, albumów, druków ulotnych, nagrań fonograficznych i audiowizualnych, w szczególności o tematyce artystycznej, społeczno-kulturalnej i historycznej powiatu piaseczyńskiego.
1.3 Dziedzictwo – realizacja inicjatyw służących upowszechnianiu tradycji, miejsc pamięci, postaw patriotycznych, rocznic i wydarzeń historycznych, dziedzictwa materialnego i niematerialnego oraz ochronie dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, sprzyjających budowaniu poczucia tożsamości kulturowej, w tym organizacja wydarzeń w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2021 odbywających się pod hasłem ,,Smaki Dziedzictwa”.
Cel konkursu:
kształtowanie aktywnego uczestnictwa w kulturze i zaspokajanie potrzeb kulturalnych mieszkańców powiatu poprzez tworzenie zróżnicowanej oferty kulturalnej powiatu piaseczyńskiego.
- Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu – 100 000 zł
2.1 Podnoszenie sprawności fizycznej mieszkańców powiatu piaseczyńskiego w 2021 roku
Cel konkursu:
promowanie aktywności fizycznej oraz rekreacji mieszkańców powiatu piaseczyńskiego; krzewienie kultury fizycznej; wzbogacenie i urozmaicenie oferty sportowo-rekreacyjnej trafiającej w oczekiwania mieszkańców; popularyzację różnych dyscyplin sportu.
2.2 Sport i rekreacja osób niepełnosprawnych w 2021 roku
Cel konkursu:
aktywizacja środowiska dzieci, młodzieży i osób dorosłych z różnymi niepełnosprawnościami; umożliwienie osobom niepełnosprawnym udziału w rywalizacji sportowej oraz w wydarzeniach sportowych; integrowanie osób niepełnosprawnych poprzez sport i działanie przeciw wykluczeniu społecznemu; podniesienie poziomu sportowego osób z niepełnosprawnościami.
Podmiotami uprawnionymi do składania ofert są organizacje pozarządowe oraz inne podmioty wymienione w art. 3 ust 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
W razie jakichkolwiek wątpliwości dzwońcie 22 756 61 91 lub piszcie j.grela@piaseczno.pl
FAQ Witkac.pl:
1. Czy w systemie Witkac.pl możliwa jest praca na dwóch komputerach jednocześnie przy tej samej ofercie?
Niestety
symultaniczne uzupełnianie oferty przez dwie osoby w tym samym
czasie nie jest możliwe, w następstwie takiego działania mogą
wystąpić problemy związane
z nieprawidłowym zapisaniem danych
w harmonogramie, kosztorysie lub w treści oferty.
Należy pamiętać, żeby nie pracować jednocześnie na tej samej ofercie z dwóch różnych kont, ponieważ dane mogą nie zsynchronizować się prawidłowo.
2. Problem z zapisem danych w systemie?
Czasami
mogą występować chwilowe problemy z zapisem danych w ofercie, może
mieć to związek z pracą użytkownika w przeglądarce Mozilla
Firefox lub Internet Explorer. Producenci systemu preferują
korzystanie z przeglądarki Google Chrome. Natomiast
w większości
przypadków wystarczy odświeżyć stronę lub wylogować się z
systemu, odczekać chwilę po czym załogować się ponownie/ lub za
pomocą innej przeglądarki internetowej.
Nieprawidłowości w zapisie danych mogą zdarzyć się również, gdy dojdzie do awarii internetu (przerwy w transmisji danych, słabego sygnału itp.). W takim przypadku można odzyskać pracę z ostatniej kopii zapasowej, która dokonywana jest w odstępach co 5 minut (autozapis). W ten sposób utracony zostanie jedynie efekt pracy po ostatnim autozapisie – wprowadzony po 5 minutach po jego ostatniej sygnalizacji. Przy próbie edycji oferty system Witkac.pl zapyta o to czy przywrócić dane z ostatniej zapisanej kopii, czy edytować ostatnio zapisaną wersję oferty. Autozapis pojawia się też w momencie przechodzenia pomiędzy poszczególnymi zakładkami formularza, jeśli na danym etapie wprowadzono zmiany.
3. Dlaczego czasami nie ma możliwości wygenerowania oferty w formacie PDF?
Faktycznie w ubiegłych latach w kilku przypadkach odnotowano zgłoszenia o braku możliwości wygenerowania i wydruku wersji pdf. roboczej oferty, jednak problem został rozwiązany i nie powinien występować w przyszłości. Jeśli powyższe problemy mimo wszystko wystąpią prosimy o kontakt z nami.
4. Brak możliwości akceptacji wniosku i złożenia oferty system Witkac.pl pokazuje błędy?
System Witkac.pl tylko wskazuje na błędy, które popełnione zostały podczas wypełniania formularza, dopiero po poprawieniu tych błędów wniosek możliwy jest do złożenia o czym system informuję treścią: „wniosek wypełniony poprawnie”. Wszelkie limity związane z obowiązkiem zapewnienia wkładu finansowego czy osobowego są ustawione w systemie tak jak przewiduje to ogłoszenie konkursowe. Pola, w których system wskazuje błędy (zaznaczone na czerwono) trzeba poprawić samoczynnie, tak aby wprowadzone dane były zgodne z wytycznymi obowiązującymi w danej edycji konkursu.
5. Uwaga dla wszystkich korzystających z funkcji „utwórz nową ofertę na podstawie istniejącej”
Informacja dla oferentów, którzy skorzystali z możliwości systemu dotyczącej utworzenia kopi na podstawie istniejącej już oferty. Czasem może zdarzyć się tak, że korzystając z tej opcji mogą pojawić się błędy w systemie automatycznego przeliczania kalkulacji kosztów – szczególną uwagę należy zwrócić w trakcie tworzenia kosztorysów wieloletnich. Bazowanie i konstruowanie kosztorysów na bazie wcześniejszych ofert nie gwarantuje pewności co do prawidłowości obliczeń, dlatego zalecamy aby zawsze zwrócić uwagę na prawidłowość obliczeń i wskaźników procentowych w nowo powstającej ofercie. Należy także pamiętać o pełnej aktualizacji zapisów merytorycznych, które muszą być adekwatne w stosunku do założeń konkursowych w danym roku.