Tradycyjnie, sportowo i kulturalnie

Premiera książki o Urzeczu, Festiwal Sztuk Walki oraz wycieczka autokarowa po powiecie – to pierwsze w tym roku wydarzenia, które w ramach konkursów dla NGO, współfinansował powiat.

W tym roku wystartowaliśmy później niż zazwyczaj, gdyż z uwagi na obostrzenia związane ze stanem epidemii, wiele wydarzeń nie mogło się do tej pory odbyć.

W piątek wieczorem, w malowniczej scenerii Jeziora Czerskiego z widokiem na czerski zamek, odbyło się spotkanie autorskie II Rocznika Nadwiślańskiego Urzecza, wydanego przez Towarzystwo Opieki nad Zabytkami Oddział w Czersku, a współfinansowanego m.in. przez Powiat Piaseczyński. W tegorocznym wydaniu znalazły się m.in. niezwykle ciekawe artykuły o nieznanych bądź zapomnianych mieszkańcach Urzecza.

Podczas spotkania autorskiego występował zespół URZECZEni

W sobotę w Józefosławiu Stowarzyszenie Dialogu Społecznego zorganizowało III Festiwal Sztuk Walki Powiatu Piaseczyńskiego, w ramach którego odbyły się m.in. pokazy sztuk walki i samoobrony, rywalizacje sportowe czy zabawy dla dzieci z elementami sztuk walki.

W niedzielę natomiast mieszkańcy powiatu wzięli udział w wycieczce autokarowej zabytkowym Autosanem H09, zorganizowanej przez Piaseczyńsko-Grójecką Kolej Wąskotorową.  Była to pierwsza z cyklu sześciu wycieczek do miejsc istotnych dla historii i dziedzictwa kulturowego naszego powiatu, tym razem po Urzeczu. Wycieczki będą się odbywać raz w miesiącu. Cena biletu to 10 zł. Informacje na temat terminów umieszczane są na naszej stronie, stronie Piaseczyńsko-Grójeckiej Kolei Wąskotorowej oraz na profilach społecznościowych powiatu oraz kolejki.

Przeczytaj także